Wydrukuj tę stronę
środa, 31 lipiec 2013 08:08

Informacje dla rodzin

Dni wolne w DPD w 2017 r.

 2 maja

16 czerwca

14 sierpnia

27-29 grudnia

 

Dni wolne w DPD w 2013 r.

W ramach umowy zawartej między Hospicjum Św. Kamila a Zleceniodawcami, możliwe jest wyznaczenie 6 dni wolnych w przeciągu roku, które nie pomniejszają kwoty opłaty za usługi DPD. W roku 2013 dni te zostały wyznaczone w następujących terminach:

 

- Majówka (29, 30 kwiecień, 2 maj)

- Boże Narodzenie (23, 24, 27 grudzień)

Ważne wydarzenia:

W bieżącym roku przyznane zostały pieniądze na realizację projektu pod nazwą „Integracja osób starszych i niepełnosprawnych”. Dzięki temu, na Dziale Pobytu Dziennego możliwe jest zrealizowanie następujących działań:

- wspólna biesiada z osobami starszymi i niepełnosprawnymi z Domu Pobytu Dziennego przy ul. Cichońskiego;

- wyjazd do Mironic;

- wyjścia do kina, teatru i filharmonii;

- zajęcia gimnastyczne prowadzone przez rehabilitantkę;

- zakup sprzętu do ćwiczeń gimnastycznych.

Dzięki otrzymanym pieniądzom, podopieczni Działu Pobytu Dziennego mają okazję na aktywne spędzanie czasu, zadbanie o swoją sprawność ruchową i kondycję fizyczną, rozwój kulturalny oraz nawiązywanie nowych przyjaźni.

Zespół Szkół Gastronomicznych wszedł we współpracę z Działem Pobytu Dziennego, w ramach której organizowany będzie cykl spotkań mający na celu integrację międzypokoleniową oraz uwrażliwienie młodych na wszelkie aspekty związane ze starością, chorobą czy niepełnosprawnością. Nasi podopieczni zaś mają okazję do spotkań z młodzieżą, która zapewni im nie tylko aktywne spędzanie czasu, ale także tak cenne dla starszych osób towarzystwo.