program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

czwartek, 21 wrzesień 2017 14:27

Inauguracja "Pól Nadziei"

Z A P R O S Z E N I E

NA INAUGURACJĘ „PÓL NADZIEI”

Serdecznie zapraszamy na uroczystą

Inaugurację „Pól Nadziei 2017/2018”,

która będzie miała miejsce dnia 3 października 2017 r. o godzinie 11.00

na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie osoby chętne,

a także koordynatorów akcji

ze szkół , przedszkoli i parafii gorzowskich.

Obsadźmy wraz z dziećmi żonkilowe pola!

czwartek, 21 wrzesień 2017 10:00

"Jaskółki" na trampolinach!

Punktualnie o godzinie 16.00 spotkaliśmy się w „Jaskółkowej” świetlicy i wyruszyliśmy w ciekawą podróż. Pojechaliśmy autobusem MZK do Parku Rozrywki. Tu zaopatrzeni w specjalne skarpetki skakaliśmy na trampolinach. Było ich bardzo dużo. Były zjeżdżalnie, baseny wypełnione gąbczastymi kostkami, mini boiska do koszykówki, różne trampoliny i trampolinki. Największym powodzeniem cieszył się basen z gąbczastymi kostkami, pod którymi – jak pod taflą wody - można było się schować. Do tego „basenu” można było skakać, robiąc różne piruety i akrobacje. Byli także tacy, którzy z kostek budowali zamki, mury obronne, wieże. Niektórzy z nas z impetem i towarzyszącą temu radością burzyli swoje konstrukcje. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności w skokach i przewrotach. Wielką frajdę sprawiało także samo chodzenie po elastycznych trampolinach. Mogliśmy sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację, trzymanie równowagi. Nie u wszystkich ze sprawnością i wytrzymałością jest dobrze! Trzeba trochę poćwiczyć:) Zabawa na trampolinach dała nam dużo radości i wspólnego śmiechu. Nikt nie chciał opuścić trampolinowej rozrywki. Na zakończenie udało nam się ułożyć z kostkowych gąbek napis JASKÓŁKA. Wykonanie wspólnego napisu też było ciekawym doświadczeniem. Musieliśmy podzielić zadania, sprawdzić naszą ortografię, a na koniec zapozować do „Jaskółkowego” zdjęcia. To był wspaniały czas i świetna rozrywka! Wyjście do Parku Rozrywki dla podopiecznych świetlicy „Jaskółka” było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Centrum Dla Rodziny. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dziękujemy!

wtorek, 19 wrzesień 2017 09:38

REHABILITACJA ODPŁATNA

UWAGA - REHABILITACJA ODPŁATNA

Przy jednorazowym zakupie 9 zabiegów 10-ty zabieg gratis!

 

(10-ty gratisowy zabieg tylko po wykorzystaniu 9 zabiegów) 

Promocja obowiązuje na zabiegi realizowane w terminie

od 27 września do 20 grudnia 2017 roku.

Kliknij:

Cennik Usług Odpłatnych

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 07:38

"Jaskółka" 13 września 2017

Dzisiejsze spotkanie Jaskółki związane było z latem, gdyż to ostatnia środa lata w tym roku. Spotkanie zaczęliśmy od przywitania rysowania letnich obrazków. Na naszych pracach miały znaleźć się wspomnienia lata i wakacji. Rysunki wyszły ślicznie. Następnie bawiliśmy się w niebieskiej sali. Przyszedł tez czas na kanapki i tosty przygotowane przez naszych gimnazjalnych wolontariuszy. Pani Asia poczęstowała nas domowymi waflami, które dla nas zrobiła. Później wszyscy poszliśmy do kuchni, gdzie przygotowywaliśmy deser związany z latem. Wspólnie pokroiliśmy owoce. Do wybory mieliśmy : brzoskwinie, banany, pomarańcze, winogrono ciemnie i jasne, arbuz, gruszka, nektarynki, borówki. Na górę naszych deserów nałożyliśmy jogurt naturalny i karmelową granolę. Zdrowe desery były bardzo dobre. Najedzeni i szczęśliwi poszliśmy dalej bawić się w niebieskiej sali. Zbudowaliśmy fortecę z poduszek i puf. Królową naszego „zamku” została Kasia. Potem wspólnie posprzątaliśmy. Na koniec naszego spotkania stanęliśmy w kole podsumowaliśmy dzień lata w Jaskółce i zakończyliśmy nasze spotkanie. Dzisiaj było bardzo fajnie i kolorowo.

Amelia

czwartek, 07 wrzesień 2017 07:57

Co się u nas dzieje ?

 

Dzisiejsze spotkanie było wyjątkowe, ponieważ odbywał się festyn inaugurujący kolejny sezon w naszej świetlicy. Wszyscy bardzo podekscytowani przyszliśmy do Jaskółki na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym. Niektórym z nas towarzyszyli rodzice. Był także dyrektor Hospicjum świętego Kamila Marek Lewandowski. Przywitał nas pan Cezary Żołyński, z którym mieliśmy pierwszą atrakcję. Malowaliśmy w grupach domki, które później służyły nam jako scenografia do naszego teatrzyku. W przerwie oglądaliśmy występ cheerleaderek z II LO. Szczególną uwagę zwróciły żółte pompony, z którymi tańczyły dziewczyny. Ich taniec bardzo nam się podobał. Potem wróciliśmy do dekorowania naszych domków. Gdy już wszystko było gotowe, złożyliśmy je i ustawiliśmy na swoich miejscach, na nowych ulicach. Potem pan Cezary rozdzielił nam role. Niektórzy z nas byli Smutnymi Olbrzymami (nasze wolontariuszki z panią Grażynką ), inni Nijakimi Poduszkowcami, pozostali byli Zabawnymi Stworkami, które zarażają śmiechem. Przedstawienie było świetne i bardzo dobrze się bawiliśmy. Następnie był poczęstunek – smaczne ciasta i inne przekąski. Potem rozpoczęła się sportowa olimpiada. Były rywalizacje między dwoma drużynami. W ruch poszły piłki, hula hop i balony. Było emocjonująco i zabawnie. Następnie czekała na nas niespodzianka w postaci pysznej waty cukrowej. Do wyboru były różne kolory i smaki. Watę kręcił pan Piotr Szematowicz z firmy MEGALAND. Nasze spotkanie powoli dobiegało końcowi, więc w kółku opowiedzieliśmy, jak nam minęły nam wakacje bez „Jaskółkowych” spotkań oraz co nam się najbardziej podobało podczas letnich miesięcy. Puściliśmy iskierkę przyjaźni i szczęśliwi oraz pełni wrażeń udaliśmy się do domów. Dzisiejszy festyn był wspaniały! Wszystkim się podobał! Festyn został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Centrum Dla Rodziny. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dziękujemy!

Amelia

 

Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...
Kolejny sezon w...

wtorek, 05 wrzesień 2017 13:41

SPOTKANIE „POLA NADZIEI” 2017/2018

SPOTKANIE „POLA NADZIEI” 2017/2018

W dniu 13 września 2017 r. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie

Dyrektorów Szkół oraz Przedszkoli Gorzowa Wlkp. i okolic Gorzowa Wlkp.

bądź Koordynatorów Akcji POLA NADZIEI 2017/2018

Spotkanie odbędzie się w budynku Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

ul. Stilonowa 21 w pokoju nr 27 na parterze.

Po spotkaniu będzie można nabyć cebulki żonkili, w celu ich rozprowadzenia.

Oczekujemy Państwa obecności i serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 08:01

Zaproszenie na festyn!

W środę, 6 września, odbędzie się festyn inaugurujący kolejny rok w świetlicy „Jaskółka”. Będą animacje, konkurencje sprawnościowe, malowanie buziek, wata cukrowa i inne słodkości.

Zapraszamy dotychczasowych podopiecznych świetlicy, naszych przyjaciół i wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie słyszeli o świetlicy „Jaskółka”. To miejsce dla dzieci i młodzieży, którzy doświadczyli straty bliskiej osoby. Spotykamy się w każdą środę w godzinach od 16.00 do 19.00. Proponujemy zajęcia terapeutyczne, organizujemy warsztaty kulinarne i artystyczne, wycieczki, uczymy się nowych umiejętności, doświadczamy pozytywnych emocji. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapraszamy na festyn 6 września na godzinę 16.00, a potem w każdą środę od godziny 16.00. Świetlica „Jaskółka” mieści się w Hospicjum świętego Kamila przy ulicy Stilonowej 21 w Gorzowie Wlkp.

Prosimy o przekazanie informacji o świetlicy dalej...

czwartek, 31 sierpień 2017 09:01

Zakończono kolejny etap rozbudowy Hospicjum

Właśnie zakończył się kolejny etap rozbudowy budynku hospicyjnego. Zgodnie z harmonogramem przykryto dachem nowo powstałą część budynku od strony południowo-wschodniej oraz wykonano z żelbetonu taras zewnętrzny na poziomie I piętra, gdzie zlokalizowane są sale chorych. Co prawda szalunek i podpory będą – jeszcze przez trzy tygodnie – skutecznie zniekształcać obraz miejsca przyszłego dziennego wypoczynku hospicyjnych podopiecznych, ale nic już nie zmieni faktu, że taras powstał. Pozostały prace wykończeniowe, które mają swoje miejsce w przywołanym wyżej harmonogramie w terminie późniejszym.

Teraz przed ekipą budowlaną dużo robót ziemnych, jako że trzeba wykonać między innymi nowy kolektor – wraz z trzema – studzienkami odprowadzający ścieki z nowych pomieszczeń. Ale o tym... następnym razem.

Marek Lewandowski

Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...
Zakończono kole...

Od mieszkańców Gorzowa otrzymujemy niepokojące sygnały o tym, jakoby Hospicjum Św. Kamila nie prowadziło już działalności leczniczej w zakresie hospicjum domowego dla dorosłych a rolę tę przejął Szpital Nowy w Kostrzynie nad Odrą. Nie dalej jak dziś rano zadzwoniła do nas mieszkanka naszego grodu z zapytaniem o tę kwestię.

Wyjaśniam. W Gorzowie Wielkopolskim są dwa hospicja świadczące usługi medyczne w przedmiotowym zakresie. Są to: Hospicjum Św. Kamila, mające swoją lokalizację przy ul. Stilonowej i Hospicjum „Dotyk Anioła” przy ul. Towarowej.

W powiecie gorzowskim funkcjonują jeszcze dwa hospicja domowe, obydwa w Kostrzynie. To, zlokalizowane w strukturze Szpitala Nowego, powstało w tym roku i od początku swojego istnienia akcentuje swoje istnienie w Gorzowie. Należy się domyślać, że to w efekcie jego działania marketingowego wytwarzany jest ów niekorzystny dla nas PR i nasze miasto obiega nieprawdziwa informacja na temat naszego hospicjum domowego.

Przy okazji warto podkreślić, że powstanie nowego hospicjum domowego w Kostrzynie nad Odrą pogorszyło warunki finansowe, ale nie zmieniło warunków jakościowych funkcjonowania Hospicjum Św. Kamila.

Marek Lewandowski

Dyrektor Hospicjum Św. Kamila

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top