program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje lekarza specjalisty medycyny paliatywnej, albo po kursie kwalifikacyjnym z medycyny paliatywnej.

Forma zatrudnienia do uzgodnienia. Teren pracy powiat gorzowski.

Tel. kontaktowy 601782108, lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czwartek, 01 czerwiec 2017 10:28

"Jaskółka" 31 maja 2017

Tym razem nasze Jaskółkowe spotkanie wpisało się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Umówiliśmy się w kinie Helios, gdzie czekał na nas seans-niespodzianka. Okazało się, że tą niespodzianką jest bajka „Smerfy: Poszukiwacze zaginione wioski”. Razem ze Smerfetką i jej przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyliśmy w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. Miejsce to było pełne magicznych stworów, kolorów i przygód. Wspólnie z filmowymi bohaterami ścigaliśmy się z niebezpiecznym Gargamelem, a dzięki wspólnemu działaniu i wzajemnej pomocy udało nam się dotrzeć do tajemniczej zaginionej wioski. Film był śmieszny, momentami wzruszający. Z seansu wyszliśmy zadowoleni. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka – naszego święta!

Dziękujemy dyrektor kina Helios pani Monice Kowalskiej za zaproszenie nas do kina i za miły prezent z okazji Dnia Dziecka!

Jaskółkowicze

piątek, 26 maj 2017 08:15

"Jaskółka" 24 maja 2017

Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy od przywitania się w naszym jaskółkowym kręgu. Każdy opowiadał, co u niego słychać. Przywitaliśmy naszą nową wolontariuszkę - Dominikę. Potem wszyscy zabraliśmy się za przygotowanie kanapek i herbaty. Posiłek był pyszny. Gdy wszyscy się już najedli, razem z panią Asią tworzyliśmy prezenty dla naszych mam i cioć. Powstały piękne ozdobne torebki i kolorowe motylki. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a pani Agnieszka robiła nam zdjęcia. Po skończonych pracach, graliśmy w doubble. Na koniec naszego spotkania - jak zawsze - pożegnaliśmy się naszym wierszykiem.

Martyna

Drodzy Wolontariusze, Koordynatorzy, Darczyńcy

Zbiórki Publicznej w dniu 27 kwietnia 2017r. !

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Państwu za włożony wkład w tak korzystny wynik finansowy tegorocznej zbiórki na ulicach naszego miasta.

Jako najlepszą formę podziękowania za dobre serce, poświęcony czas wolontariuszy oraz hojność darczyńców, uznaliśmy ofiarowanie w intencji Was wszystkich Mszy Św. w kaplicy hospicyjnej w dniu 29 maja 2017r. Będziemy modlić się o wszelkie dobro dla Was i Waszych Rodzin!

Nasza kaplicy jest zbyt mała, aby zaprosić do uczestnictwa w niej wszystkie pomagające osoby, ale chcemy, aby do wszystkich dotarła ta informacja, że inicjatywa takiego podziękowania z naszej strony, została podjęta.

D z i ę k u j e m y !

Krystyna Waleńska

Koordynator

Zbiórki Publicznej 2017r.

piątek, 19 maj 2017 07:44

"Jaskółka" 17 maja 2017

Dzisiejsze spotkanie wyjątkowo zaczęliśmy od innej formy przywitania. Później przysiedliśmy do lekcji – królował język polski. Po skończonej nauce zabraliśmy się do szykowania „Jaskółkowego Szaka-Laka”, nawiązując do specjałów Afryki (w tym miesiącu zgłębiamy wiedzę o niej). Każdy miał coś do roboty. Jedni kroili, a inni smażyli, faszerowali bułki lub tarli ser. Zrobiliśmy też mało skomplikowany, ale przepyszny sos do naszych przysmaków. Potem przystąpiliśmy do konsumpcji i popijania zrobionej wcześniej herbaty.

Teraz młodsi, pełni sił, mogli ruszyć do „Niebieskiej Sali”, a starsi wzięli się za sprzątanie. Wspólnie też graliśmy w Double. Zakończyliśmy podzieleniem się, co nam się dziś podobało i puściliśmy iskierkę.

Wiktoria i Ola

Przepis na „Jaskółkowe Szaka-Laka”

Składniki:

- cebula,

- świeża papryka,

- kukurydza w puszce,

- ogórek konserwowy,

- pieczarki,

- parówki,

- bułki,

- ser.

Sposób przygotowania:

Pokroić wszystkie składniki (prócz bułek i kukurydzy), pomieszać je w dużej misce i podsmażyć na patelni. Bułki przekroić na pół i wydrążyć. Do tak przygotowanych byłek włożyć farsz i posypać startym serem. Całość włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Piec do rozpuszczenia sera.

Sos:

Wymieszać majonez z keczupem.

piątek, 12 maj 2017 08:24

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Dokładnie dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto ważne dla licznych rzesz tych, które każdego dnia stają przy łóżkach chorych, by służyć im swoją pomocą, wiedzą, doświadczeniem i obecnością. Jak ważny to zawód wie każdy, kto choć raz zmuszony był korzystać z pomocy szpitalnej czy ambulatoryjnej. Bez pielęgniarek nie byłoby służby zdrowia. Bez pielęgniarek nie byłoby hospicjów, w tym Hospicjum Św. Kamila. Dlatego, podkreślając wagę i znaczenie ich obecności przy chorych, co w hospicjach jest szczególnie widoczne i odczuwalne, pragniemy złożyć im – Wam, Drogie Koleżanki – najlepsze życzenia: sił, wytrwałości, pozytywnych emocji, szacunku i uznania, zdrowia i wyrozumiałości ze strony pacjentów, ich rodzin, ale i Waszych rodzin. Niech dobry Bóg obdarza Was radością i pokojem oraz obfitością wszelkich innych łask.

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

piątek, 12 maj 2017 08:21

Rusza druga część inwestycji

Podpisanie umowy na wykonanie drugiej części inwestycji, czyli rozbudowy budynku hospicyjnego pod potrzeby chorych, było symbolicznym naciśnięciem guzika zapalającego zielone światło dla wykonawcy generalnego i podwykonawców. Za kilka lub kilkanaście dni nastąpi – również symboliczne – wkopanie przysłowiowej łopaty, co da początek rozbudowie. Hospicyjnych Przyjaciół będziemy informować o postępach robót, aby z nami mogli cieszyć się z realizacji dawnych planów, które właśnie się materializują.

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

czwartek, 11 maj 2017 11:31

"Jaskółka" 10 maja 2017

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmów o tym, co u nas słychać. Głównie mówiliśmy o "majówkowych" wydarzeniach. Potem pan Norbert opowiedział nam trochę o Afryce. Było bardzo ciekawie! Poznaliśmy kluczowe informacje o tym kontynencie oraz ciekawostki o kulturze, miastach i zwierzętach. Na przykład dowiedzieliśmy się, jakie zwierze jest najgroźniejsze w Afryce. Okazało się, że jest to hipopotam. Poznaliśmy również kilka słówek po arabsku. Każdy z nas chce od dziś zwiedzić ten fantastyczny kontynent i wejść na Kilimandżaro - to najwyższa góra w Afryce. Potem żeby poczuć się Afrykańczykiem, zjedliśmy słodziutkie owoce i smaczne kanapki. Następnie bawiliśmy się w niebieskiej sali. Graliśmy w "głupiego jasia" i chowanego. Grając w planszówki dzieliliśmy się wrażeniami i przemyśleniami na temat Afryki.

Do zobaczenia za tydzień!

Po raz kolejny, Hospicjum Św. Kamila otrzymało wsparcie od Fundacji PGE, która od początku swojej działalności wspiera obszar ochrony i promocji zdrowia, współpracując m.in. ze szpitalami i hospicjami z całej Polski.

Dzięki współpracy z Fundacją PGE udało się wesprzeć codzienną działalność hospicjum m.in. zakupić leki, żywność dla chorych a także pokryć koszt energii oraz usług lekarskich.

W roku 2016 pod hospicyjną opieką znajdowało się 482 pacjentów dorosłych zmagających się z chorobami nowotworowymi w terminalnym stadium ich chorób i 15 chorych dzieci. Wszystkie te osoby otrzymały wieloaspektowe wsparcie, zarówno medyczne, jak i psychologiczne, duchowe czy fizjoterapeutyczne. Zmaganie się z codziennymi problemami związanymi z procesem wspierania chorych nie uwalnia placówki i jej kierownictwa od wielu różnych i najczęściej trudnych wyzwań, służących realizacji celów statutowych. Jednym z takich problemów jest pozyskiwanie nowej kadry lekarskiej, innym – ciągłe zmaganie się z istniejącą infrastrukturą materialną. Warto tu przypomnieć, że dzisiejszy budynek Hospicjum był ongiś żłobkiem, zaprojektowany i wykonany pod takie właśnie funkcje. Proces jego pełnej adaptacji wraz z wieloma potrzebnymi jeszcze remontami, to temat rzeka. Odwiecznym hospicyjnym problemem jest też niedoszacowanie w wycenach usług medycznych wykonywanych w hospicjach wartości tych usług, co sprawia, że praktycznie od zawsze Hospicjum skazane było na pozyskiwanie środków finansowych z innych niż medyczne źródeł. Dzięki wsparciu Fundacji PGE udało się zmniejszyć ów deficyt i wraz ze środkami z innych źródeł – pokryć wszystkie roczne zobowiązania.

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top