program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

czwartek, 29 marzec 2018 08:24

"Jaskółka" 28 marca 2018

Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy jak zawsze od rozmów o tym, jak spędziliśmy ostatni tydzień. Mówiliśmy o swoich naukowych sukcesach, o kłopotach z niektórymi szkolnymi przedmiotami, o spotkaniach z rodzina i przyjaciółmi oraz o tym, że właśnie rozpoczynamy krótkie ferie świąteczne. Później rozmawialiśmy na temat zdrowia i profilaktyki uzależnień. Doszyliśmy do wniosku, że trudno wyjść z uzależnienia, ale łatwo w nie popaść. Podczas rozmowy padły takie hasła jak: ,,Jeszcze mleko masz pod nosem, a już chodzisz z papierosem”. Potem robiliśmy plakaty związane z profilaktyką uzależnień. Panie wolontariuszki przygotowały pyszne kanapki z żółtym serem i powidłami. Później zasiedliśmy do gier planszowych, graliśmy np. w rummikuba, 5 sekund i kurczaki. Po miło spędzonym popołudniu rozeszliśmy się do domu. Wesołych Świąt ! :)

poniedziałek, 26 marzec 2018 12:18

ZBIÓRKA PUBLICZNA NA RZECZ HOSPICJUM

ZBIÓRKA PUBLICZNA NA RZECZ

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.

12 kwietnia 2018 r. po raz kolejny na ulicach naszego miasta odbędzie się Zbiórka Publiczna, z której dochód będzie przeznaczony na działalność statutową Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Gorzowian do wzięcia udziału w kweście, jako osoba bezpośrednio nas wspierająca, bądź jako wolontariusz do przydzielonej puszki. Każda para rąk będzie dla nas wielką pomocą.

Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do koordynatora akcji Krystyny Waleńskiej w pokoju nr 13 – sekretariat na parterze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00, bądź o kontakt telefoniczny pod

nr tel. stacjonarny: 95/30-70-387 bądź

komórkowy: 787-956-313

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

poniedziałek, 26 marzec 2018 12:10

Wielki Poniedziałek Droga Krzyżowa

W poniedziałkowe przedpołudnie przybyła do Hospicjum grupa młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego, by wespół z niepełnosprawnymi podopiecznymi Działu Pobytu Dziennego odprawić w hospicyjnej kaplicy p.w. Jezusa Miłosiernego Drogę Krzyżową, ofiarowywaną we własnych intencjach i w intencjach Hospicjum. Zaduma, refleksja i piękny śpiew przeplatający rozważania przy kolejnych stacjach Męki Pańskiej, złożyły się na niepowtarzalny klimat modlitewnego wtopienia się w czas bezpośrednio poprzedzający Triduum Paschalne. Za klimat modlitwy, za poświęcony nam czas i włożone w ów czas czuwania serca – serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich podopiecznych i pracowników Hospicjum Św. Kamila. Staropolskie słowa „Bóg zapłać” kieruję do pani Anny Butrym – kierownika WTZ, Barbary Rozpędowskiej – instruktora terapii zajęciowej, Roberta Stanocha, Anny Janiszewskiej, Barbary Szeligi i Małgorzaty Żukowskiej.

 

poniedziałek, 26 marzec 2018 11:47

REHABILITACJA ODPŁATNA 2018

UWAGA - REHABILITACJA ODPŁATNA

Przy jednorazowym zakupie 9 zabiegów 10-ty zabieg gratis!

(10-ty gratisowy zabieg tylko po wykorzystaniu 9 zabiegów)

Promocja obowiązuje na zabiegi realizowane w terminie

od 27 marca do 02 lipca 2018 roku.

 

Cennik Usług Odpłatnych

 

 

poniedziałek, 26 marzec 2018 08:03

"Jaskółkowe" powitanie wiosny

Dzisiejsze spotkanie podopiecznych świetlicy „Jaskółka” odbyło się nietypowo, bo w Nadleśnictwie Kłodawa. Najpierw w „Korsakówce” oglądaliśmy film o Włodzimierzu Korsaku. Dowiedzieliśmy się wiele o jego dzieciństwie, rodzinie, o podróżach i licznych pasjach. Uwielbiał przyrodę, myślistwo i rysowanie. Obejrzeliśmy wystawę prac, które wykonał Włodzimierz Korsak. Potem sami zajęliśmy się tworzeniem leśnych zwierząt. Techniką orgiami zrobiliśmy piękne sowy. Następnie panie z nadleśnictwa Ola i Agnieszka - przygotowały dla nas miły i ciepły poczęstunek. Zainaugurowaliśmy sezon na grillowanie - zjedliśmy przepyszne kiełbaski. Na koniec spotkania pobawiliśmy się wspólnie w berka i w zajączki. Bo Święta Wielkanocne tuż tuż. Czekamy na kolejne spotkanie w Kłodawie w pięknych okolicznościach przyrody - już w czerwcu.

piątek, 16 marzec 2018 08:22

Jaskółkowe rewolucje kuchenne

Zgodnie z planem zajęć dziś rozwijaliśmy swoje zdolności kulinarne. Po przywitaniu się

i rundce, podczas której dzieliliśmy się tym, co u nas słychać (zwłaszcza, że niektórzy byli u nas po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie), przystąpiliśmy do kulinarnych działań. Robiliśmy rolowane tosty z nadzieniem lub krokiety tostowe albo rolkokrokiety:) Każdy nazywał je inaczej. Podzieleni na 3 grupy zabraliśmy się do pracy. Poszukiwaliśmy szefa popularnego programu kulinarnego. Niestety nie pojawił się w naszej świetlicy. Był tylko przepis z książki

Anny Starmach. Niektórzy z nas taką książkę posiadają w domu, bowiem w ubiegłym roku była ona nagrodą za udział w konkursie. Potem było wałkowanie, mieszanie, smarowanie, zwijanie, namaczanie i smażenie. Tą ostatnią czynnością – troszcząc się o nasze bezpieczeństwo - zajmowały się panie wolontariuszki. Następie wszyscy usiedliśmy do stołu, by zjeść zrobione przez nas pyszności z malinami. Był też czas na rozmowy. Najedzeni i uśmiechnięci mogliśmy bawić się w niebieskiej sali. Furorę zrobiła gra „piłka parzy”. To był miły dzień. W czasie posumowania często było słychać głosy mówiące, iż szkoda, że to już koniec zajęć. Pozdrawiamy i do zobaczenia za tydzień.

PS. Czy wiecie, że matematyka jest królową nauk? Linie, okręgi, koła i skalę będziemy ćwiczyć w leśnym plenerze na następnych zajęciach.

Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...
Jaskółkowe rewo...

 

czwartek, 08 marzec 2018 09:43

Przedsmak świąt w "Jaskółce"

Dziś "Jaskółki" spotkały się po raz pierwszy w marcu. Już każdy z nas stęsknił się za wiosną, ale jeszcze dziś możemy zachwycać się padającymi z nieba płatkami śniegu. Po przywitaniu się i krótkiej relacji, co u nas wydarzyło się w ostatnim czasie, rozpoczęliśmy z panią Gosią zajęcia z decoupage. Była to wersja świąteczna - wielkanocna. Zwykłe styropianowe jajka stały się małymi dziełami sztuki. Artystycznej pracy i zabawy było dużo. Potem posililiśmy się grzankami i słodkościami. Mieliśmy też czas (choć mniej niż zwykle) na pogaduchy i gry.

Pozdrawiamy i zapraszamy

piątek, 02 marzec 2018 14:56

Jak zwykle, czyli Przyjaciele z Myśliborza

Dziś, w piątek 2 marca, odwiedzili nas Przyjaciele z Myśliborza – uczniowie myśliborskich szkół wraz ze swoimi opiekunami – Katarzyną Rychter-Jankowską, Marzeną Górką  oraz panem Andrzejem Wachowiczem. Rok temu pisałem: „Są z naszymi chorymi niezmiennie od kilku lat, zaglądając pod nasz hospicyjny dach przynajmniej dwa razy w roku z często odmładzanym narybkiem wolontariuszy, adeptów sztuki muzykowania oraz artystów scen (na razie lokalnych).” No i... nic się nie zmieniło.

Tym razem młodzi muzycy zaprezentowali kilka pięknych starych utworów instrumentalnych, zarówno w wersji solowej jak i na orkiestrę, czyniąc zadość oczekiwaniom wymagających słuchaczy, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ponadto nasi Goście przywieźli ze sobą cenne dary w postaci środków chemicznych potrzebnych do pielęgnacji chorych (i nie tylko), których zbiórkę przeprowadzili w ramach istniejącego w ich szkołach koła wolontariatu.

Za piękny występ, włożony w trud przygotowań i trud organizacyjny związany także ze wspomnianą zbiórką darów, a także za sprawioną nam, hospicyjnej wspólnocie, radość, wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby wydarzenie powyższe zawitało w hospicyjne progi, składam serdeczne Bóg zapłać.

Marek Lewandowski

czwartek, 01 marzec 2018 10:35

"Jaskółka" 28 lutego 2018

Dziś spotkaliśmy się po dwóch tygodniach przerwy - wszyscy wypoczywaliśmy podczas ferii zimowych:) Na początku „jaskółkowego” spotkania opowiadaliśmy o tym, gdzie spędziliśmy wolne od nauki dni. Była też okazja, aby poznać nowe osoby, opowiedzieć nieco o sobie, pochwalić się swoimi osiągnięciami. Potem był czas na bliskie poznanie siebie nawzajem. Bawiliśmy się w dyrygenta. Ćwiczyliśmy swoją spostrzegawczość, koncentrację, pamięć. Zmęczeni zasiedliśmy przy wspólnym

posiłku. Były pyszne grzanki z serem i dżemem, a także smaczne ciasto, które upiekła pani Asia. Napełnieni energią udaliśmy się do niebieskiej sali, gdzie graliśmy w „piłka parzy”, „murarza” i „pajączka”. Wszyscy czuliśmy się, jakbyśmy znali się od dawna:) Zmęczenia, ale bardzo zadowoleni podsumowaliśmy nasz dzień. Do zobaczenia za tydzień!

Choć dopiero skończyły się ferie zimowe, to już planujemy wakacyjny wypoczynek. W tym roku wyjeżdżamy na kolonię w terminie od 13 do 20 lipca. Już teraz zapraszamy do zapisywania się:)

czwartek, 01 marzec 2018 10:29

Dar od SE Bortneze

Tą drogą wyrażamy podziękowanie za dar pieniężny, jaki otrzymaliśmy od Zarządu SE Bortnetze Polska Sp. z o. o. Dar ów przekazał we wtorek, 27 lutego, w imieniu członków Zarządu, Panów Piotra Pawliny i Tomasza Wiszczuka, Pan Marian Smolarek. Za ten piękny gest – w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila i swoim własnym – serdecznie dziękuję. Jednocześnie życzę, by rok 2018 był dla Spółki i wszystkich jej pracowników rokiem sukcesów, przysparzając wszelkich dóbr ubogacających – zarówno tych duchowych, jak i tych materialnych.

Marek Lewandowski
Dyrektor Hospicjum Św. Kamila

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top