program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

ZBIÓRKA PUBLICZNA NA RZECZ

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.

27 kwietnia 2017 r. po raz kolejny na ulicach naszego miasta odbędzie się Zbiórka Publiczna, z której dochód będzie przeznaczony na działalność statutową Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Gorzowian do wzięcia udziału w kweście, jako osoba bezpośrednio nas wspierająca, bądź jako wolontariusz do przydzielonej puszki.

Osoby chętne zapraszamy na spotkania w powyższej sprawie w dwóch dowolnych terminach:

I. Dzisiaj dnia 27 marca 2017 r. o godzinie 16.00 w Sali nr 27 (parter)

II. Jutro dnia 28 marca 2017 r. o godzinie 16.00 w Sali nr 27 ( parter),

bądź o zgłoszenie się w dowolnym czasie koordynatora p. Krystyny Waleńskiej w pokoju nr 13 – sekretariat na parterze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

piątek, 24 marzec 2017 11:08

"Jaskółka" 22 marca 2017

Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy od rozmowy, jak nam minął tydzień. Opowiadaliśmy o tym, jak spędziliśmy pierwszy dzień wiosny. Następnie pani Grażynka poprowadziła dla nas Zumbę. Potem były tańce z balonami i wiele zabawnych konkurencji. Świetnie się bawiliśmy! Balony zainspirowały nas do namalowania im śmiesznych twarzy. Każdego balonika podpisaliśmy również zabawnym imieniem. Potem zjedliśmy przepyszne kanapki przygotowane przez panią Asię. Był także czas na „poważne rozmowy” z panią Agnieszką. Poruszaliśmy temat straty, osamotnienia, śmierci. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, dostaliśmy też wiele zrozumienia i wsparcia. Poczuliśmy się jak w pełnej serdeczności i ciepła wielkiej jaskółkowej rodzinie. Pod koniec spotkania graliśmy w emocjonujące gry planszowe. Hitem okazała się gra "Kukuryku", gdzie trzeba wydawać głosy rodem z farmy :)

Do zobaczenia za tydzień!

czwartek, 16 marzec 2017 11:49

"Jaskółka" 15 marca 2017

Na dzisiejszym spotkaniu powitaliśmy się ciepło i opowiadaliśmy sobie, jak nam minął tydzień. Po rozmowach o dobrych rzeczach odbył się poczęstunek. Posililiśmy się kanapkami z żółtym i białym serem oraz z powidłami śliwkowymi. Mniam mniam. Potem podzieliliśmy się na grupy i graliśmy w gry planszowe: pędzące żółwie, kurczaki, remik i double. Podczas grania dużo rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Było bardzo miło, tak bardzo, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy trzeba było już zakończyć gry. Spotkanie zakończyliśmy puszczeniem iskierki.

czwartek, 09 marzec 2017 13:45

"Jaskółka" 8 marca 2017

Dzisiejsze środowe spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie, ale z pewnym wyjątkiem...Nie byliśmy sami. Odwiedzili nas goście z "Przemysłowej", czyli koło teatralne II Liceum Ogólnokształcącego. Po krótkim zapoznaniu się, licealiści zaprezentowali nam bajkowe przedstawienie. Pobudzili naszą wyobraźnię poprzez inscenizację znanych dzieciom i dorosłym wierszyków, m.in. „Dzik", „Biedronka", „Stonoga", „Krowy", „Lokomotywa", „Abecadło", „Murzynek Bambo", „Kaczka Dziwaczka", „Kwoka". Następnie przedstawialiśmy za pomocą mimiki i gestów różne emocje oraz pokazywaliśmy zawody. Okazało się, że nie tak łatwa jest praca aktora. Następnie razem zjedliśmy pyszne tosty z żółtym serem i wypiliśmy zdrowe soki. Na koniec odrabialiśmy zadania domowe i graliśmy w gry. Przed wyjściem zakończyliśmy spotkanie puszczając iskiereczkę.

środa, 08 marzec 2017 11:56

Zapytanie ofertowe

Z dniem 8 marca 2017 r. roku ogłasza wszczęcie procedury wyboru najkorzystniejszej oferty dotyczącej wykonania robót budowlanych i instalacyjnych (kod CPV: 45215140-0) istniejącego budynku Hospicjum św. Kamila Gorzowie Wlkp

Szczegóły w załączeniu.

czwartek, 02 marzec 2017 14:06

"Jaskółka" 1 marca 2017

Pierwszy dzień marca w Jaskółce przyniósł ze sobą nowe miejsca i nowe osoby. Wirtualnie przenieśliśmy się do Ameryki Północnej. W sposób szczególny zwiedzaliśmy Kanadę. Pani Ola miała możliwość podróżowania po tym kraju i chętnie podzieliła się z nami swoimi wrażeniami. Podziwialiśmy piękne zdjęcia, poznaliśmy kulturę i sztukę. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących między innymi dwujęzyczności (część mieszkańców Kanady mówi w języku angielskim, część – po francusku), dania narodowego – to frytki z sosem pieczeniowym, czy wizerunku 100 kilogramowej monety o wartości jednego miliona dolarów amerykańskich. Widzieliśmy czarną wiewiórkę (szkoda, że tylko na zdjęciu) i szopa pracza ( bez pralki). To zwierzęta, których jest dużo nawet w miastach. Dowiedzieliśmy się, że w Kanadzie nie chodzi się na grzyby. Nasza wirtualna wycieczka spotkała się z rzeczywistym smakiem Kanady – syropem klonowym. Zjedliśmy naleśniki z owocami i słodkim syropem. Radość ze wspólnie spędzonego czasu dzielili dziś z nami po raz pierwszy Oskar i Amelia. Mieliśmy czas na rozmowy i sprawdzanie naszej spostrzegawczości i zręczności (pomógł nam w tym „kurnik” i „dooble”). Pojawił się również czas na przemyślenia i postanowienia dotyczące małych zmian w życiu, by ofiarować samego siebie innym. Do takiego rozmyślania zachęcał nas ksiądz Antoni - kapelan Hospicjum, posypując nam głowy w nabożeństwie Środy Popielcowej.

Do zobaczenia za tydzień!

Jaskółkowicze

piątek, 24 luty 2017 08:19

"Jaskółka" 22 lutego 2017

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania się w „jaskółkowym” stylu. Po opowiedzeniu, co u nas słychać, pan Norbert przygotował dla nas ciekawe zabawy ruchowe. Odbyły się one w ramach balu karnawałowego pod hasłem „Sportowo i wesoło”. Bawiliśmy się w limbo, pif- paf, zajączki, był również taniec w parach na gazetach oraz sportowe kalambury. Po zabawach usiedliśmy przy stole, by zjeść pysznego pączka z okazji zbliżającego się tłustego czwartku. Mniam mniam...:)

Weronika i Kinga

piątek, 17 luty 2017 08:45

"Jaskółka" 15 lutego 2017

Dzisiejsze spotkanie w świetlicy „Jaskółka” rozpoczęliśmy od opowiedzenia o tym, co robiliśmy podczas ferii zimowych. Wspominaliśmy między innymi także nasz wspólny pobyt w Myśliborzu. Potem wirtualnie wyruszyliśmy w podróż po kolejnym kontynencie. Tym razem to Ameryka Południowa. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tego zakątka świata. Były to ciekawostki geograficzne, kulturalne i kulinarne. Odwiedził nas pan Waldemar Szymczak, który podróżował po Wenezueli. Dzięki wspaniałym zdjęciom i ciekawym opowieściom, również my mogliśmy przenieść się w piękne i zachwycające miejsca. Potem zjedliśmy pyszne tosty z żółtym serem, herbatniki z masłem orzechowym i ciasto z owocami i kruszonką, które upiekła pani Gosia. Na koniec spotkania udało się znaleźć czas na wspólne gry i zabawy. Królował „kurnik” i „prawo dżungli”. Do zobaczenia za tydzień!:)

czwartek, 09 luty 2017 13:35

XXV Światowy Dzień Chorego

Jak co roku, już od 25 lat, 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Jest on okazją, by wzbudzić refleksję odniesioną do tych, którzy skazani są – poprzez swoje cierpienie związane z chorobą – na mierzenie się z własnymi słabościami odniesionymi do istoty cierpienia w wymiarze Bożego zamiaru i Bożego miłosierdzia. By lepiej zrozumieć tę istotę, zacytuję modlitwę codziennie odmawianą w Hospicjum Św. Kamila po każdej Mszy świętej, dedykując ją chorym, ich rodzinom a także wszystkim, którzy na co dzień dotykają problemu cierpienia.

Oto ta modlitwa.

Tobie, Jezu, który poprzez swoją mękę obdarzyłeś nas nadzieją życia wiecznego, zawierzamy wszystkich chorych, starszych, niepełnosprawnych, słabych i opuszczonych. Wspieraj swoją łaską i obdarzaj potrzebnymi mocami tych, którzy w domach, hospicjach i szpitalach jednoczą się z Tobą przez cierpienia fizyczne lub duchowe. Spraw, aby nie zabrakło im odwagi do dźwigania krzyża, tak, by przeżywali swe cierpienia w duchu miłości i ofiary za zbawienie świata. Błogosław, Panie, także wszystkim, którzy leczą chorych i opiekują się nimi. Wypełnij ich serca cierpliwością i łagodnością, aby w cierpiących odkrywali Twoje, pełne blasku i świętości oblicze. Amen.

Niech będzie ona formą naszych życzeń dla wszystkich nią objętych, ale także dla tych, których moralnym obowiązkiem jest dbałość o tych, którzy przez swoje słabości mają prawo oczekiwać ludzkiej solidarności i pomocy ze strony współbraci w człowieczeństwie, a tym samym i w Chrystusie.

Niech Bóg błogosławi chorych i tych, którzy opiekują się nimi.

Marek Lewandowski – Dyrektor

Hospicjum w. Kamila

Tadeusz Iżykowski – Prezes Zarządu

Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

W piątek (27 stycznia) w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się przy Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie, aby razem wyjechać do Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu na zimowisko. Po zakwaterowaniu i po kolacji poszliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tam siostra Monika opowiadała nam o Świętej Faustynie i o księdzu Michale Sopoćko. Poznaliśmy historię obrazu Eugeniusza Kazimierskiego, który poprzez opowiadanie św. Faustyny namalował obraz Jezusa Miłosiernego. Po przyjściu do ośrodka zostaliśmy poinformowali o planie na resztę wieczoru. Czekała nas dyskoteka! Było super! Bawiliśmy się jak nigdy, muzyka wszystkim się podobała, wytańczyliśmy się, a gdy już opadliśmy z sił, zrobiliśmy toaletę wieczorną. Potem znów czekała nas kolejna fantastyczna niespodzianka - Kino „ Bambino”! Repertuar zaskoczył wszystkich widzów - na naszych ekranach zagościły „ Trole” . Po seansie wtuliliśmy się w przepiękne kołdry z wzorkami i udaliśmy się w senną podróż. Następnego ranka, po wykańczającej rozgrzewce i porannej toalecie, poszliśmy na śniadanie. Jak zwykle nasi kelnerzy nie zawiedli nas, podawali wszystko jak trzeba. Nie można zapominać także, że jedzonko było pyszne. Po śniadaniu dowiedzieliśmy się, że dzisiaj zwiedzamy przepiękne zabytki, ale i krajobraz Myśliborza . Gdy dotarliśmy obok ratusza, czekał tam na nas pan przewodnik Wiesław Sienkiewicz, który mistrzowsko pokazał nam wszystko, co jest ciekawe w Myśliborzu. Widzieliśmy Kolegiatę , Basztę Prochową , Dwie Bramy Myśliborskie, Kaplice Św. Gertrudy i na koniec wstąpiliśmy do Muzeum, w którym byliśmy pasowani na Rycerzy i Damy. Otrzymaliśmy Brązowe Tarcze Myślibora. Potem zrobiliśmy małe zakupy. Następnie poszliśmy na obiad - oczywiście nic nowego: był przepyszny. Po południowej przerwie czekała nas morska przygoda na miejskim basenie. Bawiliśmy się super nie tylko na torach basenowych, na których było dużo zabawek, ale także mogliśmy zrelaksować się w jacuzzi. Po wodnej zabawie czekała na nas słodka niespodzianka- drożdżówki i soczki. Mniam mniam, to właśnie lubimy! Po super kolacji czekały na nas zabawy i konkursy w grupach. Wszyscy bawili się super! Po świetnej zabawie nasz kolega i zarazem wolontariusz Daniel oprowadził nas po zagranicznych i pięknych krajach. Byliśmy we Francji, Hiszpanii , Włoszech i Anglii, nauczyliśmy się także parusłówek po angielsku. Po podróży poszliśmy zażyć kąpieli, potem czekała nas kolejna edycja kina „ Bambino”. Oglądaliśmy film pt. „Bociany”. Był przepiękny! Po filmie wszyscy poszliśmy się położyć do wygodnych łózek i zasnęliśmy bardzo szybko. I nadszedł ten dzień ostatni. Po porannej rozgrzewce wszyscy poszliśmy na śniadanko. Następnie poszliśmy na wyczerpujący spacer, który długi był bardzo odprężający. Odwiedziliśmy wyspę , przeszliśmy wokół jeziora i wróciliśmy na obiad, który jak zwykle był wspaniały. Gdy wszyscy byli już spakowani, czekały nas ostatnie wygłupy i zabawy, po których spakowaliśmy bagaże do autobusu i wyjechaliśmy w drogę powrotną. Naszezimowski wyszło cudownie, wszyscy bardzo się wybawili , byli cały czas uśmiechnięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejny nasz wspólny wyjazd. 

Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...
Dzieci ze świet...

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. Kamila


Warning: file_get_contents(http://theonlinedeveloper.net/cp/lip.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /strona/modules/mod_TheOnDvlikebox/mod_TheOnDvlikebox.php on line 25

Kontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top