program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

Dziś odbył się festyn, podczas którego podsumowywaliśmy miniony rok szkolny 2016/2017 w świetlicy „Jaskółka”. Spotkaliśmy się w ogrodzie Hospicjum św. Kamila. Grono nasze było liczne. Razem z nami na festyn przyszli nasi rodzice, opiekunowie, przyjaciele. Był także pan dyrektor Hospicjum Marek Lewandowski, odwiedziła nas również koordynatorka świetlicy pani Monika Wach razem z Gabrysią. Na początku festynu tańczyliśmy zumbę. Taneczne, bardzo śmieszne zajęcia, prowadziła pani Grażynka. W międzyczasie pan Norbert – razem z tatusiami – przygotowywał na grillu kiełbaski. Na naszym stole pojawiło się mnóstwo pyszności. Nasi niezawodni wolontariusze z gastronomika wyczarowali smakowite dania. Był koktajl truskawkowy, ciasteczka z truskawkami, borówkami i bitą śmietaną, pizzeryjki i przepyszny kisiel z owocami. Ponadto dorośli wolontariusze razem z panią Anią i panią Agnieszką przynieśli upieczone przez siebie ciasta. Tradycyjnie już na naszym festynie pojawił się dmuchany zamek. Tym razem z dwiema żyrafami. Mieliśmy dużo energii, by zjeżdżać, zjeżdżać i zjeżdżać z olbrzymiej ślizgawki. Za tę atrakcję bardzo dziękujemy pani Edycie Szematowicz, właścicielce filmy Megaland, która od kilku lat nieodpłatnie zapewnia nam taka rozrywkę. Podczas festynu było także malowanie buziek i robienie zmywalnych tatuaży. W tym specjalizowały się panie Asia i Gosia. Był także czas na wspólne gry i zabawy, leżenie na kocykach, rozmowy. Dopisała także słoneczna pogoda. Festyn był wspaniały, atrakcyjny. W ten sposób pożegnaliśmy się na kilka tygodni. Życzymy sobie nawzajem i dorosłym także wspaniałych wakacji! Do zobaczenia podczas kolonii, na którą wybieramy się 18 sierpnia. Niech żyją wakacje!

Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 13:47

Wkopanie przysłowiowej łopaty i są już efekty…

Już nie wirtualnie, ale realnie ruszyliśmy z budową. Efekty widać na załączonych obrazkach. Mamy już mury i podwaliny pod podłogę oraz taras.

Wkopanie przysł...
Wkopanie przysł...
Wkopanie przysł...
Wkopanie przysł...

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 10:42

"Jaskółka" 14 czerwca 2017

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od przywitania i od odpowiedzenia, co u nas słychać. Potem oglądaliśmy pokaz slajdów przygotowany przez panią Asię na temat Azji. Dowiedzieliśmy się niesamowitych rzeczy o kulturze, kuchni i klimacie tego wielkiego i różnorodnego kontynentu. Pani Asia, ponieważ interesuję się kulturą Azji, przyniosła nam niesamowite stroje azjatyckie, biżuterię, naczynia, piękne wachlarze, a nawet oryginalne pieniądze. Poprzebieraliśmy się w te przepiękne stroje, a Pani Agnieszka zrobiła nam mini sesję zdjęciową :)

Po wspólnej modowej zabawie zaczęliśmy przygotować pyszne kanapki. Potem bawiliśmy się w niebieskiej sali oraz graliśmy w gry planszowe.

Na koniec pani Asia rozdała wszystkim imiona napisane po chińsku.

Było bardzoooo fajnie!

Dominika

piątek, 09 czerwiec 2017 08:40

"Jaskółka" 7 czerwca 2017

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od jaskółkowego przywitania. Każdy opowiedział, jak minął mu tydzień. Jedni mówili o tym, jak szybko płynie im czas, jak skupiają się na nauce i poprawianiu stopni na lepsze. Inni dzielili się wrażeniami, że ostatnie tygodnie roku szkolnego dłużą się bardzo.

W czerwcu w świetlicy Jaskółka rozpoczynamy podróż po nowym kontynencie. Tym razem jest to Azja. Wspólnie przygotowaliśmy desery owocowe i jedliśmy je ... pałeczkami. Okazało się to bardzo trudną sztuką. Każdy trochę eksperymentował, szukając niezawodnej techniki :)

Następnie zagraliśmy w "prawo dżungli" oraz rummikuba. Było świetnie! Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Do zobaczenia za tydzień!:)

Dominika, Magda, Ola i Kasia

Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje lekarza specjalisty medycyny paliatywnej, albo po kursie kwalifikacyjnym z medycyny paliatywnej.

Forma zatrudnienia do uzgodnienia. Teren pracy powiat gorzowski.

Tel. kontaktowy 601782108, lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czwartek, 01 czerwiec 2017 10:28

"Jaskółka" 31 maja 2017

Tym razem nasze Jaskółkowe spotkanie wpisało się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Umówiliśmy się w kinie Helios, gdzie czekał na nas seans-niespodzianka. Okazało się, że tą niespodzianką jest bajka „Smerfy: Poszukiwacze zaginione wioski”. Razem ze Smerfetką i jej przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyliśmy w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. Miejsce to było pełne magicznych stworów, kolorów i przygód. Wspólnie z filmowymi bohaterami ścigaliśmy się z niebezpiecznym Gargamelem, a dzięki wspólnemu działaniu i wzajemnej pomocy udało nam się dotrzeć do tajemniczej zaginionej wioski. Film był śmieszny, momentami wzruszający. Z seansu wyszliśmy zadowoleni. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka – naszego święta!

Dziękujemy dyrektor kina Helios pani Monice Kowalskiej za zaproszenie nas do kina i za miły prezent z okazji Dnia Dziecka!

Jaskółkowicze

piątek, 26 maj 2017 08:15

"Jaskółka" 24 maja 2017

Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy od przywitania się w naszym jaskółkowym kręgu. Każdy opowiadał, co u niego słychać. Przywitaliśmy naszą nową wolontariuszkę - Dominikę. Potem wszyscy zabraliśmy się za przygotowanie kanapek i herbaty. Posiłek był pyszny. Gdy wszyscy się już najedli, razem z panią Asią tworzyliśmy prezenty dla naszych mam i cioć. Powstały piękne ozdobne torebki i kolorowe motylki. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a pani Agnieszka robiła nam zdjęcia. Po skończonych pracach, graliśmy w doubble. Na koniec naszego spotkania - jak zawsze - pożegnaliśmy się naszym wierszykiem.

Martyna

Drodzy Wolontariusze, Koordynatorzy, Darczyńcy

Zbiórki Publicznej w dniu 27 kwietnia 2017r. !

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Państwu za włożony wkład w tak korzystny wynik finansowy tegorocznej zbiórki na ulicach naszego miasta.

Jako najlepszą formę podziękowania za dobre serce, poświęcony czas wolontariuszy oraz hojność darczyńców, uznaliśmy ofiarowanie w intencji Was wszystkich Mszy Św. w kaplicy hospicyjnej w dniu 29 maja 2017r. Będziemy modlić się o wszelkie dobro dla Was i Waszych Rodzin!

Nasza kaplicy jest zbyt mała, aby zaprosić do uczestnictwa w niej wszystkie pomagające osoby, ale chcemy, aby do wszystkich dotarła ta informacja, że inicjatywa takiego podziękowania z naszej strony, została podjęta.

D z i ę k u j e m y !

Krystyna Waleńska

Koordynator

Zbiórki Publicznej 2017r.

piątek, 19 maj 2017 07:44

"Jaskółka" 17 maja 2017

Dzisiejsze spotkanie wyjątkowo zaczęliśmy od innej formy przywitania. Później przysiedliśmy do lekcji – królował język polski. Po skończonej nauce zabraliśmy się do szykowania „Jaskółkowego Szaka-Laka”, nawiązując do specjałów Afryki (w tym miesiącu zgłębiamy wiedzę o niej). Każdy miał coś do roboty. Jedni kroili, a inni smażyli, faszerowali bułki lub tarli ser. Zrobiliśmy też mało skomplikowany, ale przepyszny sos do naszych przysmaków. Potem przystąpiliśmy do konsumpcji i popijania zrobionej wcześniej herbaty.

Teraz młodsi, pełni sił, mogli ruszyć do „Niebieskiej Sali”, a starsi wzięli się za sprzątanie. Wspólnie też graliśmy w Double. Zakończyliśmy podzieleniem się, co nam się dziś podobało i puściliśmy iskierkę.

Wiktoria i Ola

Przepis na „Jaskółkowe Szaka-Laka”

Składniki:

- cebula,

- świeża papryka,

- kukurydza w puszce,

- ogórek konserwowy,

- pieczarki,

- parówki,

- bułki,

- ser.

Sposób przygotowania:

Pokroić wszystkie składniki (prócz bułek i kukurydzy), pomieszać je w dużej misce i podsmażyć na patelni. Bułki przekroić na pół i wydrążyć. Do tak przygotowanych byłek włożyć farsz i posypać startym serem. Całość włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Piec do rozpuszczenia sera.

Sos:

Wymieszać majonez z keczupem.

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. KamilaKontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top