program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

piątek, 16 grudzień 2016 12:18

WIGILII CZAS

Grudzień jest dla pracowników i podopiecznych Działu Pobytu Dziennego niezwykle intensywnym miesiącem. Odwiedzają nas przedszkolaki, młodzież, nasi przyjaciele, podopieczni wykonują mnóstwo ozdób świątecznych, stroików i podarunków, pracownicy przygotowują salę, by unosiła się magiczna atmosfera nadchodzących świąt oraz czuwają nad wszystkimi pracami, aby były zapięte na ostatni guzik. Ale przychodzi taki moment, kiedy wszystko zwalnia i który nam nasze wszystkie wysiłki wynagradza. To czas wspólnej Wigilii, czas pobycia razem, cieszenia się swoją obecnością, składania życzeń zdrowia i kolejnych spędzonych wspólnie lat. Wybrzmiewają już pierwsze kolędy, a z kuchni unoszą się zapachy przygotowywanych dań.

Tegoroczna Wigilia rozpoczęła się Mszą św. w hospicyjnej kaplicy, później czas oczekiwania na wigilijny obiad wypełniliśmy śpiewaniem kolęd, tych mniej i bardziej znanych, a w południe dołączyli do nas ksiądz Antoni i dyrektor Marek Lewandowski, by wspólnie podzielić się opłatkiem. Na stołach pojawiły się typowe polskie potrawy świąteczne: śledź, ryba po grecku, barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami czy krokiety. Kto miał jeszcze trochę miejsca, to na deser częstował się makowcem i jabłecznikiem. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie prezentów grzecznym „dzieciom” - na szczęcie nikt rózgi nie dostał!; ) Trzeba przyznać, że był to wyjątkowy dzień, warty tylu przygotowań i włożonej pracy. Wszystkim naszym podopiecznym i ich bliskim jeszcze raz życzymy wesołych świąt, teraz już spędzonych w rodzinnym gronie!

WIGILII CZAS
WIGILII CZAS
WIGILII CZAS
WIGILII CZAS
WIGILII CZAS
WIGILII CZAS

czwartek, 15 grudzień 2016 10:57

Spotkanie opłatkowe "Jaskółek"

Dzisiejsze spotkanie miało wydatkowy nastrój, ponieważ zaczęliśmy je uroczystą, świąteczną kolacją. Każdy z nas przyniósł jakąś potrawę, dzięki czemu stół wyglądał naprawdę bogato. Rozkoszowaliśmy się pierogami, krokietami, barszczem z uszkami, sałatkami różnego rodzaju, a na osłodę kosztowaliśmy pyszne ciasta. Po spożytej kolacji powitaliśmy specjalnego gościa prosto z Laponii -świętego Mikołaja. Każdy obdarowany został prezentem, co wywołało wiele radości. Później nadszedł czas na podzielenie się radością z pacjentami hospicjum. Zaśpiewaliśmy im kolędy, podarowaliśmy zrobione przez nas kartki i słodycze, by wprowadzić ich w świąteczny nastrój. Był czas na wspólne kolędowanie, stworzyliśmy pięknie brzmiący chór anielski. Następnie sprawdzaliśmy swoją wiedzę o tradycjach świątecznych poprzez zabawę w „ koło fortuny”. Nutka rywalizacji i mnóstwo uśmiechu zakończyły spotkanie. Czując w sercu magię Świąt Bożego Narodzenia, pożegnaliśmy się i rozeszliśmy się do domów, oczekując styczniowego spotkania.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Julia, Julia, Patrycja

PS. Podziękowania dla Urzędu Miasta, dla Nadleśnictwa Kłodawa, Rodziców, Wolontariuszy ...

Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...
Spotkanie opłat...

środa, 14 grudzień 2016 09:18

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów SP Nr 5

Czy wiecie Państwo, drodzy Czytelnicy naszych Aktualności, jaką frajdę (czyt. radość) sprawić mogą śpiewaniem kolęd dzieci starszym, schorowanym ludziom? Proszę, uwierzcie – ogromną. Tak właśnie było dziś, to jest we wtorek 13 grudnia, kiedy to w hospicyjnych progach pojawili się uczniowie głównie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Gorzowa, którzy wraz ze swoimi opiekunami i instrumentalistami w jednym, dali koncert przepięknych polskich kolęd. Niejednej osobie spośród słuchaczy popłynęły po policzkach łzy wzruszenia. Przyznaję, że dla wielu uczestników koncertu te łzy to większa zapłata niż nagrodzenie małych artystów brawami. Wielka w tym zasługa opiekunów dzieci, to jest pań Elżbiety Zjawin (gitara, flet) i Pauliny Smogór oraz pana Piotra Góralczyka (keyboard, czyli orkiestra). Było oczywiście i wspólne śpiewanie, co dodawało dodatkowego smaku urokowi kolęd i małych wykonawców. Zresztą, oglądając kilka załączonych do niniejszego artykułu zdjęć, oceńcie Państwo sami przynajmniej oczywistą urokliwość pozawerbalnej strony koncertu.

Wspaniałemu chórowi i jego opiekunom składam serdeczne podziękowania oraz życzenia, by nadchodzące ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA wniosły w Wasze życie radość, napełniły pokojem i miłością do Boga i ludzi. Niech tak zrodzone szczęście będzie Waszym udziałem w NOWYM, 2017, ROKU.

Marek Lewandowski

Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...
Koncert kolęd w...

środa, 14 grudzień 2016 08:29

Opłatek z wolontariuszami

Okres przedświąteczny sprzyja organizacji uroczystych spotkań, zazwyczaj o podniosłym charakterze, w dodatku powoli podsumowujących szybko mijający kolejny rok hospicyjnych zmagań na polu służby drugiemu człowiekowi. Ta służba jest misją Hospicjum, realizowaną na różnych płaszczyznach przez wielodyscyplinarny zespół ludzi, do którego zalicza się cenna jego część, jaką jest wolontariat. A należą do niego i ci, co są w bezpośredniej bliskości pacjentów i hospicyjnych podopiecznych, np. Działu Pobytu Dziennego, ale i członkowie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, którzy – wolontaryjnie przecież – wykonują pracę na rzecz wypełniania wspomnianej misji. I to oni wszyscy, a także pracownicy Hospicjum Św. Kamila, którzy poza ramami wyznaczonymi czasem pracy, wykonują inne prace (również wolontaryjnie) na rzecz Hospicjum, byli adresatami poniedziałkowego (12 grudnia) spotkania opłatkowego. W tym ostatnim pojęciu ukryta jest i liturgia Mszy św., sprawowana przez ks. Antoniego, hospicyjnego kapelana, i występ młodzieży z II LO przy ul. Przemysłowej (jakiś sympatyczny chochlik sprawił, że młodzież była przekonana, iż będzie to występ dla dzieci, stąd repertuar dostosowała do milusińskich odbiorców, skądinąd bardzo sympatycznie przyjęty przez dziadków tychże milusińskich), i podziękowania połączone z drobnymi gadżetami, jako zewnętrzną formą tych podziękowań za całoroczny trud pracy od serca i z sercem na dłoni na rzecz naszych pacjentów, i w końcu – ze słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez... samych wolontariuszy. A gdzie łamanie się opłatkiem? Oczywiście, było. Przejściem od występów młodzieży do elementów towarzyszących spotkaniom świątecznym, a więc do odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pańskim, modlitwy i połamania się opłatkiem była wspólnie odśpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Wyrazem jedności w pokoju serc, odniesionej do wydarzenia sprzed 2000 lat, było podanie sobie rąk. I w tak zmienionym nastroju – z dziecięcego rozbawienia do podniosłości towarzyszącej narodzeniu Pana – pozostaliśmy do końca wieczornego spotkania.

W tym miejscu pragnę podziękować pani Anecie Gizińskiej-Hwozdyk i jej wychowankom z II LO za włożony trud w przygotowanie występu młodzieży i młodzieńczy entuzjazm wnoszący radość w serca starszego pokolenia. Pragnę też podziękować pani Irenie Spale, która spięła wszystkie elementy organizacyjne w jedną całość. Wszystkim uczestnikom spotkania zaś – za ubogacającą obecność.

Jednocześnie wszystkim obecnym i nieobecnym wolontariuszom życzę błogosławionych Świat Bożego Narodzenia i Do Siego Roku.

Marek Lewandowski

Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...
Opłatek z wolon...

Po raz drugi w tym roku zespół medyczny Hospicjum Św. Kamila przygotował spotkanie z dziećmi, ich rodzicami i rodzeństwem z Hospicjum Domowego dla Dzieci „Oskara i Róży”. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w czerwcu i związane było z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Tym razem okazją były tradycyjne, ze względu na datę w kalendarzu, mikołajki, ulubiony przez wszystkie dzieci czas szczególnej pamięci o milusińskich.

Pod opieka Hospicjum dla Dzieci znajduje się dwanaścioro małych pacjentów, do których jeżdżą kilka razy w miesiącu pielęgniarki i lekarze. Część z tych dzieci mieszka poza Gorzowem, więc dojazd do placówki hospicyjnej stanowi nie lada wyzwanie dla ich rodziców. W Hospicjum pojawiło się siedmioro z nich. To dla nich – ale i ich najbliższych – zespół medyczny postanowił zorganizować imprezę, która nie tylko sprawi im radość, ale będzie też okazją do obdarowania ich prezentami ze wszech miar pożytecznymi w sprawowaniu opieki nad nimi, a więc np. pampersami, odżywkami, oliwkami do skóry itp., ale też i słodyczami. Przygotowania trwały blisko dwa miesiące i wiązały się m. in. z pozyskaniem ludzi życzliwych i szczodrych, którzy działania wspomnianego zespołu wesprą materialnie. Ostatecznie całe przedsięwzięcie, swoim rozmachem i solidarnością ludzi życzliwych, przekroczyło nasze oczekiwania, sprawiając wszystkim jego adresatom – ale i tym, którzy w to przedsięwzięcie przygotowali – wiele satysfakcji i radości. Radością hospicyjnej załogi była widoczna radość naszych szczególnych w tym dniu Gości.

Spotkanie z dziećmi i ich rodzinami rozpoczęło się Mszą św., odprawioną przez kapelana Hospicjum, ks. Antoniego Trzynę, o godzinie 12.00. Piękną oprawę muzyczną zapewniła młodzież z LO Nr II przy ul. Przemysłowej a także pan Grzegorz, „nasz” organista. Po liturgii Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni do hospicyjnej świetlicy, gdzie przywitał ich dyrektor, Marek Lewandowski. On tez opowiedział dzieciom skąd Święty Mikołaj bierze zabawki dla wszystkich dzieci na całym świecie. Jeszcze nie skończyła się mikołajkowa opowieść a już na salę wkroczył Święty Mikołaj ze Śnieżynkami i pomocnikami, którzy wnieśli worki pełne prezentów. Powstało zrozumiałe „pozytywne zamieszanie”, któremu towarzyszyła widoczna radość wszystkich obdarowanych dzieci, ale i ich rodziców. Był też czas na zdjęcia ze Świętym Mikołajem, po czy powstało kolejne „pozytywne zamieszanie”, tym razem związane z mnogością potraw i obfitością stołu. W międzyczasie młodzież licealna zaśpiewała kolędy, jako że czas przedświąteczny sprzyja klimatom bożonarodzeniowym. I tak, przy konsumpcji znakomitych pierogów, krokietów, kanapek, owoców i... pizzy zawiązały się liczne grupki dyskusyjne, których uczestnicy podzielili się mnóstwem istotnych spraw, poruszając wiele ważnych tematów i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami i radościami. Po trzech godzinach wspólnego przebywania wszyscy nasi Goście rozjechali się do domów a my pozostaliśmy we własnym gronie, ciesząc się, że można naszym milusińskim dać więcej niż to, co wynika z suchych zapisów naszego „instytucjonalnego płatnika”.

W tym miejscu nie sposób nie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że spotkanie było ze wszech miar udane. I tak dziękuję w imieniu dzieci i ich rodziców a także całego zespołu hospicyjnego państwu Ewie i Dominikowi Zmyślonym oraz panu Mariuszowi Biniewskiemu – nauczycielom z II LO, panu Maciejowi Zawickiemu i Grupie Przyjaciół ze Skwierzyny, państwu Annie i Rafałowi Leśkiewiczom, panu Adrianowi Droździe, pani Barbarze Becherowskiej, państwu Monice i Tomaszowi Dworczakom, pani Irenie Hałusze, pracownikom Apteki Dr Max z Galerii Askana, panom Tomaszowi Stefaniakowi i Marcinowi Strzesakowi a także wszystkim anonimowym darczyńcom.

Oddzielne podziękowania kieruję do hospicyjnego zespołu medycznego, a przede wszystkim do pań: Magdaleny Michalewskiej i Izabeli Cichały oraz pani dr Magdaleny Samson-Homy, które wzięły na swoje barki główny ciężar organizacji spotkania. W niedzielne południe cały zespół stanął ramię w ramię, by wspomagać, pomagać, darzyć słowem i służyć swoją osobą naszym Gościom.

Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Państwu dobro, które dzięki Wam stało się udziałem wszystkich uczestników spotkania.

Marek Lewandowski

Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...
Mikołajki dla d...

 

sobota, 10 grudzień 2016 14:40

"Jaskółka" 7 grudnia 2016

Nasze spotkanie jak zwykle zaczęło się od powiedzenia, co wydarzyło się u nas w ciągu tygodnia. Mieliśmy mało czasu, więc podzieliliśmy się na grupy. Jedni zajmowali się robieniem kanapek i herbaty, inni - odrabianiem pracy domowej i uczeniem się, a jeszcze inni bawili się w pokoju zabaw. Następnie zjedliśmy kanapki, po czym musieliśmy szybko posprzątać i przyszykować się do wyjścia, ponieważ czekała na nas niespodzianka z okazji Mikołajek. Wybraliśmy się do Miejskiego Ośrodka Sztuki i oglądaliśmy tam bardzo ciekawy film pt. „Phantom Boy”'. Po seansie wszyscy zebraliśmy się w kółku i opowiedzieliśmy, co nam się najbardziej podobało. Najczęściej była to postać głównego bohatera lub pieska. Stwierdziliśmy też na podstawie filmu, że nigdy nie warto się poddawać. Na koniec każdy dostał po małym mikołajkowym upominku.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Gastronomicznych

czwartek, 08 grudzień 2016 14:02

Dotacje i realizowane projekty w 2016 roku

Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila realizuje w 2016 roku następujące projekty

(dotujący, nazwa zadania):

Miasto Gorzów Wlkp.

"Udzielanie pomocy osobom z chorobą nowotworową i sprawowanie nad nimi opieki"

Miasto Gorzów Wlkp.

"Wspieranie dzieci i ich rodzin przed wykluczeniem społecznym, zagrożeniem alkoholizmem i patologią społeczną"

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. dofinansowanie DPD

"Formy wypoczynku uwzględniające wiek i schorzenia podopiecznych Działu Pobytu Dziennego w Hospicjum Św. Kamila"

PGE Energia z serca

"Pokrycie kosztów ogrzewania obiektów hospicjum"

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

"Zakup łóżek dla chorych"

 

czwartek, 08 grudzień 2016 09:29

Ochrona danych osobowych

Obowiązek informacyjny
oraz prawo pacjenta do kontroli swoich danych i uzyskania informacji
o zasadach przetwarzania danych osobowych

Na podst. art. 24 Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. z późniejszymi zmianami informujemy, że:

Administratorem Danych Osobowych jest:

Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila ul. Stilonowa 21, 66-400 Gorzów Wlkp.

Dane przetwarzane są w zbiorze danych:
Zbiór danych medycznych pacjentów Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Celem przetwarzania danych osobowych jest:
ochrona stanu zdrowia, świadczenie usług medycznych, leczenie przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzanie udzielaniem usług medycznych w Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Dane osobowe udostępniane są::
- pacjentom (jeśli ukończyli 16 rok życia),
- opiekunom prawnym pacjenta,
- osobom wskazanym przez pacjenta w dokumentacji medycznej,
- organom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.

Podstawa prawna przetwarzania danych wynika w szczególności z:
- ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta,
- stawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
- ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty
- ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej
- ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.

Pacjent ma prawo (art. 32-35 ustawy o ochronie danych osobowych):
- do dostępu do swoich danych,
- prawo ich poprawiania,
- prawo do kontroli przetwarzanych danych osobowych

 

czwartek, 01 grudzień 2016 10:12

"Jaskółka" 30 listopada 2016

Dzisiejsze spotkanie zaczęło się dość tajemniczo. Jedna z pań poinformowała nas, że właśnie dziś są Andrzejki i z tej okazji zrobiliśmy kilka wróżb. Każdy poznał swoje przeznaczenie (niektóre dość żartobliwe), a poza tym okazało się, że to Patrycja pierwsza wyjdzie za mąż! Już czekamy na zaproszenia J Później zabraliśmy się za pieczenie pierniczków o różnych kształtach, przy tym zajęciu było bardzo wesoło. Pierniczki wyszły przepyszne i po małej przekąsce naszedł czas na obowiązki, czyli lekcje z ulubionej historii. To było wspaniałe spotkanie, które na pewno zapamiętamy na długo.

Jaskółkowicze

Pierniczek

Przepis na pierniczki:

- ½ szklanki miodu,

- 300 g miękkiego masła,

- Szklanka brązowego cukru,

- 2 jajka,

- 5 szklanek mąki,

- 2 łyżeczki sody,

- 2 łyżeczki kakao,

- 4/5 łyżeczki przyprawy do piernika (cała paczka).

Zamieszać wszystkie składniki i piec 10 – 12 min w 1800C. Dekoracja według uznania.

czwartek, 01 grudzień 2016 07:33

Podziękowanie za udział w akcji Pola nadziei

Tegoroczna ogólnopolska akcja Pola nadziei, w której to po raz 11 bierze udział Hospicjum Św. Kamila, przyniosła gorzowskiej placówce konkretne wsparcie finansowe. Przystępowaliśmy do akcji z nadzieją na pozyskanie tą drogą środków na rozbudowę budynku pod potrzeby świetlicy „Jaskółka”, a w zasadzie jej młodych beneficjentów, którzy utracili kogoś ze swoich bliskich i potrzebują wsparcia psychologicznego, duchowego i pedagogicznego. W wyniku akcji, w której udział wzięło blisko 160 różnego rodzaju placówek, instytucji, zakładów pracy i osób fizycznych, hospicyjne konto wzbogaciło się o ponad 80 tys. złotych. Dzięki tym środkom wspomniana inwestycja zyskała pokrycie w wysokości blisko 70% przewidzianych w kosztorysie kosztów. W I kwartale 2017 roku nasi milusińscy swoje popołudniowe zajęcia będą mogli odbywać już w nowych uwarunkowaniach lokalowych.

W ich imieniu, w imieniu zespołu opiekunów, wolontariuszy i w naszym własnym pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę akcję, a więc tym, którzy zdecydowali się na nabycie cebulek, jak i – przede wszystkim – tym, którzy przyjęli na siebie rolę koordynatorów i siły napędowej akcji. Wśród wymienionych wcześniej blisko 160 podmiotów, które wykazały swoją sympatię ze wspomnianym przedsięwzięciem „Jaskółkowym” oraz wykazały się ogromną wrażliwością i solidarnością z „naszymi” dzieciakami, było blisko 50 szkół różnego szczebla, ponad 40 parafii z 29 miejscowości naszego województwa, 26 przedszkoli, blisko 20 różnych zakładów pracy, 2 szkoły wyższe, 4 spółdzielnie mieszkaniowe i blisko 20 osób fizycznych.

Kiedy wiosną nastanie czas na realizację II etapu akcji Pola nadziei a na gorzowskich skwerach, w ogródkach i na terenach zielonych przyległych do budynków naszych dobrodziejów zakwitną żółte pola żonkili, te ostatnie przypomną Gorzowianom o tych, na których słonecznych buźkach – dzięki tym, którym dziś dziękujemy – pojawiać się będzie promienny dziecięcy uśmiech.

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

 

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. KamilaKontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top