program regionalny europa

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski

wtorek, 08 sierpień 2017 13:05

Taras w budowie

Jak wspominałem w poprzedniej relacji opisującej postępy na placu budowy, brygada budowlana przystąpiła do budowy tarasu zewnętrznego na poziomie I pietra. Będzie on pełnił podwójną rolę. Pierwszą z nich jest możliwość korzystania przez naszych chorych z delektowania się świeżym powietrzem i widokami otaczającej nas zieleni. Jak zauważyliśmy, podopieczni Hospicjum lubią takie „wyprawy”, tym bardziej, że część szpitalna budynku znajduje się na pierwszym piętrze. Drugą jest funkcja ewakuacyjna na wypadek zdarzeń losowych, które wymagałyby ewakuacji chorych poza budynek. Zakończenie dobudowy tarasu przewidziane jest na koniec sierpnia, podobnie jak położenie dachu nad częścią dobudowaną.

Marek Lewandowski

 

Taras w budowie
Taras w budowie
Taras w budowie
Taras w budowie

wtorek, 08 sierpień 2017 12:59

Rozbudowa, to nie tylko mury i nowe sale

W ramach rozbudowy budynku głównego, w lipcu bieżącego roku zakończyły się jej dwa – praktycznie niewidoczne z zewnątrz, zapisane w projekcie i w harmonogramie – etapy. Pierwszym z nich była wymiana istniejących starych, nieekonomicznych i mało efektywnych pod względem jasności światła, opraw oświetleniowych. Drugim było zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych, które – podobnie jak i nowe światło ledowe – pozwala zaoszczędzić środki przeznaczane na energię elektryczną pochodzącą ze źródeł zewnętrznych, i to nawet do 80% w ciągu doby, co uzależnione jest od pogody.

Instalacja fotowoltaiczna wymusiła, nie przewidywaną wcześniej, wymianę całej instalacji odgromowej budynku. Ta część inwestycji sfinansowana została – w odróżnieniu od wspomnianych wyżej dwóch etapów projektu „unijnego” – w całości ze środków własnych.

Dzięki zakończonym i opisanym wyżej pracom polepsza się infrastruktura techniczna budynku głównego, a przy okazji pojawia się perspektywa przyszłych oszczędności, co dla gorzowskiej placówki nie jest bez znaczenia. Wartością dodaną tej części przedsięwzięcia jest jej ekologiczność, bowiem ogniwa fotowoltaiczne należą do odnawialnych źródeł energii (OZE). Brygada budowlana przystąpiła już do wykonania kolejnego kroku zmierzającego do osiągnięcia finalnego celu, a mianowicie do budowy tarasu zewnętrznego na poziomie pierwszego piętra, który latem będzie służył chorym, pełniąc jednocześnie funkcję ewakuacyjną na wypadek takiej potrzeby.

Marek Lewandowski

Rozbudowa, to n...
Rozbudowa, to n...
Rozbudowa, to n...
Rozbudowa, to n...

Dziś, 14 lipca 2017 r., zamknięty został rozdział pt. „stawianie murów” i – co widać na zdjęciach – „dobudówka” uzyskała postać „stanu surowego otwartego”. Oznacza to, że jesteśmy... bliżej finału naszej hospicyjnej inwestycji, tym bardziej, że w przyszłym tygodniu zamknięte zostaną rozdziały pt. montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wymiana opraw oświetleniowych w istniejącej części budynku z tradycyjnych na „nowoczesne”, energooszczędne.

O kolejnych krokach przybliżających Hospicjum do finału działania inwestycyjnego będziemy wszystkich naszych sympatyków i okazjonalnych czytelników informować.

Marek Lewandowski

Tadeusz Iżykowski

 

Pierwszy etap I...
Pierwszy etap I...
Pierwszy etap I...
Pierwszy etap I...
Pierwszy etap I...
Pierwszy etap I...
Pierwszy etap I...

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 11:15

Sprawozdanie finansowe za rok 2016

Dziś odbył się festyn, podczas którego podsumowywaliśmy miniony rok szkolny 2016/2017 w świetlicy „Jaskółka”. Spotkaliśmy się w ogrodzie Hospicjum św. Kamila. Grono nasze było liczne. Razem z nami na festyn przyszli nasi rodzice, opiekunowie, przyjaciele. Był także pan dyrektor Hospicjum Marek Lewandowski, odwiedziła nas również koordynatorka świetlicy pani Monika Wach razem z Gabrysią. Na początku festynu tańczyliśmy zumbę. Taneczne, bardzo śmieszne zajęcia, prowadziła pani Grażynka. W międzyczasie pan Norbert – razem z tatusiami – przygotowywał na grillu kiełbaski. Na naszym stole pojawiło się mnóstwo pyszności. Nasi niezawodni wolontariusze z gastronomika wyczarowali smakowite dania. Był koktajl truskawkowy, ciasteczka z truskawkami, borówkami i bitą śmietaną, pizzeryjki i przepyszny kisiel z owocami. Ponadto dorośli wolontariusze razem z panią Anią i panią Agnieszką przynieśli upieczone przez siebie ciasta. Tradycyjnie już na naszym festynie pojawił się dmuchany zamek. Tym razem z dwiema żyrafami. Mieliśmy dużo energii, by zjeżdżać, zjeżdżać i zjeżdżać z olbrzymiej ślizgawki. Za tę atrakcję bardzo dziękujemy pani Edycie Szematowicz, właścicielce filmy Megaland, która od kilku lat nieodpłatnie zapewnia nam taka rozrywkę. Podczas festynu było także malowanie buziek i robienie zmywalnych tatuaży. W tym specjalizowały się panie Asia i Gosia. Był także czas na wspólne gry i zabawy, leżenie na kocykach, rozmowy. Dopisała także słoneczna pogoda. Festyn był wspaniały, atrakcyjny. W ten sposób pożegnaliśmy się na kilka tygodni. Życzymy sobie nawzajem i dorosłym także wspaniałych wakacji! Do zobaczenia podczas kolonii, na którą wybieramy się 18 sierpnia. Niech żyją wakacje!

Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...
Festyn na zakoń...

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 13:47

Wkopanie przysłowiowej łopaty i są już efekty…

Już nie wirtualnie, ale realnie ruszyliśmy z budową. Efekty widać na załączonych obrazkach. Mamy już mury i podwaliny pod podłogę oraz taras.

Wkopanie przysł...
Wkopanie przysł...
Wkopanie przysł...
Wkopanie przysł...

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 10:42

"Jaskółka" 14 czerwca 2017

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od przywitania i od odpowiedzenia, co u nas słychać. Potem oglądaliśmy pokaz slajdów przygotowany przez panią Asię na temat Azji. Dowiedzieliśmy się niesamowitych rzeczy o kulturze, kuchni i klimacie tego wielkiego i różnorodnego kontynentu. Pani Asia, ponieważ interesuję się kulturą Azji, przyniosła nam niesamowite stroje azjatyckie, biżuterię, naczynia, piękne wachlarze, a nawet oryginalne pieniądze. Poprzebieraliśmy się w te przepiękne stroje, a Pani Agnieszka zrobiła nam mini sesję zdjęciową :)

Po wspólnej modowej zabawie zaczęliśmy przygotować pyszne kanapki. Potem bawiliśmy się w niebieskiej sali oraz graliśmy w gry planszowe.

Na koniec pani Asia rozdała wszystkim imiona napisane po chińsku.

Było bardzoooo fajnie!

Dominika

piątek, 09 czerwiec 2017 08:40

"Jaskółka" 7 czerwca 2017

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od jaskółkowego przywitania. Każdy opowiedział, jak minął mu tydzień. Jedni mówili o tym, jak szybko płynie im czas, jak skupiają się na nauce i poprawianiu stopni na lepsze. Inni dzielili się wrażeniami, że ostatnie tygodnie roku szkolnego dłużą się bardzo.

W czerwcu w świetlicy Jaskółka rozpoczynamy podróż po nowym kontynencie. Tym razem jest to Azja. Wspólnie przygotowaliśmy desery owocowe i jedliśmy je ... pałeczkami. Okazało się to bardzo trudną sztuką. Każdy trochę eksperymentował, szukając niezawodnej techniki :)

Następnie zagraliśmy w "prawo dżungli" oraz rummikuba. Było świetnie! Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Do zobaczenia za tydzień!:)

Dominika, Magda, Ola i Kasia

Hospicjum Św. Kamila a Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila

Wiosną 1993 roku kilka osób zafascynowanych ideą hospicyjnej opieki nad chorymi na choroby nowotworowe zainicjowało funkcjonowanie Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, bo taką nazwę nadano nowemu bytowi prawnemu, który swój żywot oparł z jednej strony o ustawę o stowarzyszeniach, a z drugiej o społeczną naukę Kościoła katolickiego. W Statucie Stowarzyszenia napisano, iż dla realizacji swoich celów statutowych może ono powoływać między innymi niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Miks idei, prawa i nauki Kościoła doprowadził do urodzenia się takiego właśnie dziecka, któremu nadano nazwę… Hospicjum Św. Kamila. Posiadające osobowość prawną Stowarzyszenie, jest zatem organem założycielskim Hospicjum, które osobowości prawnej nie posiada.

 

Zostań członkiem wspierającym

Facebook Hospicjum Św. KamilaKontakt z Hospicjum

HOSPICJUM ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.
ul. Stilonowa 21
66-400 Gorzów Wlkp. (lubuskie)
tel.: 95/307 03 87
fax: 95/728 22 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 5991088813 REGON 210242775

KRS 0000026814
Adres Hospicjum Św. Kamila jest tożsamy z adresem Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila

Numery kont

Konta podstawowe (darowizny):
49 1020 1967 0000 8602 0002 8290
 

08 8363 0004 0006 2848 2000 0001

Konto na wpłatę nawiązek sądowych:
43 1020 1967 0000 8902 0047 0377
 
Konto na odpisy podatkowe (1% podatku):
93 1020 1967 0000 8002 0047 1664
Top