II Degustacyjna Kolacja Charytatywna

II Degustatywna Kolacja Charytatywna (II DKC) za nami. Odbyła się w Hotelu FADO w czwartek, 5 grudnia. Jej pomysłodawcy i organizatorzy, czyli Komitet Społeczny BaDyL, przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich, którzy w tym przedsięwzięciu zechcieli wziąć udział, a z którego całkowity dochód przeznaczony został dla podopiecznych hospicyjnej Świetlicy „Jaskółka,” a konkretnie na sfinansowanie zimowych ferii dla ok. 30 dzieci osieroconych, będących pod opieką świetlicowych psychologów i pedagogów.

W kolacji wzięło udział 50 gości, spośród których wielu wsparło dodatkowo planowane „Jaskółkowe” przedsięwzięcie udziałem w licznych licytacjach atrakcyjnych gadżetów, wśród których warto wymienić koszulkę z autografem Bartosza Zmarzlika czy podobny gadżet, również z autografem, Artura Boruca. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się – głównie wśród panów – voucher na dwudniowe użyczenie przez autoryzowanego dealera sportowej Toyoty Supra z silnikiem o mocy bodajże 360 KM ! Pan Daniel Zieliński, który znakomicie radził sobie z wypełnianiem zadań konferansjera, z podobnym skutkiem wcielił się w rolę prowadzącego licytację, dzięki czemu kwota przychodów niemalże podwoiła się w stosunku do zakładanej. Oczywiście, nawet najznamienitszy i najbardziej elokwentny i przebojowy aukcjoner niewiele by znaczył, gdyby nie przybyli na kolację goście, ich otwartość, serca na dłoni i wola dzielenia się swoją własnością z hospicyjnymi beneficjentami ich szczodrobliwości. W sumie na finansowy sukces przedsięwzięcia złożyli się uczestnicy II DKC, a także liczne osoby fizyczne i prawne, wspierając je różnymi formami zaangażowania, od przekazania gadżetów na licytację, po darmowe występy artystyczne, czy ubogacenie scenografii sali w dodatkowe elementy jej wystroju. Wolontarystycznie wystąpili też kelnerzy w osobach uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych, prowadzący całość pan Daniel, a także wszyscy kucharze i ich pomocnicy.

Ta Kolacja przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, pozostawiając wśród jej uczestników takież wspomnienia. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Igi Borowskiej – Krajnik.

galeria foto

Wszystkim, którzy ubogacili w jakikolwiek sposób to przedsięwzięcie, w tym także pracownikom Hospicjum Św. Kamila, składam wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania.

Marek Lewandowski

Dyrektor Hospicjum Św. Kamila