Jaskółki w lesie!

W pierwszą środę czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do leśniczówki w Nadleśnictwie Kłodawa. Leśniczówka znajduje się w samym lesie, niedaleko Nierzymia. Gdy tylko dotarliśmy na miejsce, przywitała nas pani Ola, która jest leśnikiem. Powiedziała nam, co będziemy robić. Najpierw mieliśmy chwilę na zabawę na placu zabaw. Następnie ruszyliśmy na spacer po lesie, podczas którego słuchaliśmy opowieści o drzewach, krzewach i leśnych zwierzętach.

Gdy wróciliśmy ze spaceru, mogliśmy zjeść pyszne kiełbaski z ogniskowego rusztu. Po ich zjedzeniu, mogliśmy poczęstować się pączkami i ciasteczkami. Potem mieliśmy jeszcze trochę czasu na zabawę na placu: graliśmy w berka, puszczaliśmy bańki mydlane, sypaliśmy piasek przez rurę czy zjeżdżaliśmy z tarzana. Na samym końcu zebraliśmy się w kółku, zaśpiewaliśmy piosenkę Mateuszowi, który dzień wcześniej obchodził urodziny. Każdy z nas także dostał upominek z okazji Dnia Dziecka. Później każdy z nas mógł powiedzieć, co mu się podobało i puściliśmy iskierkę przyjaźni. Po iskierce pożegnaliśmy się z panią Olą i ruszyliśmy w stronę autokaru.

Wycieczka do Nadleśnictwa Kłodawa odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie. Świetlica Jaskółka realizuje projekt „Alkoholu nie uznajemy, swoje życie szanujemy!”