POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ KOLONIĘ DLA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY JASKÓŁKA!

Od 11 lat przy Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie działa świetlica dla dzieci osieroconych „Jaskółka”. To miejsce, gdzie pomoc i wsparcie otrzymują dzieci, których mama lub tata zmarli, głównie w wyniku choroby nowotworowej. Obecnie pod opieką świetlicy „Jaskółka” jest ponad 40 dzieci w wieku od 3 do 18 lat. W czasie roku szkolnego oferujemy naszym podopiecznym terapię psychologiczną, zajęcia rozwijające różne umiejętności, spotkania z ciekawymi ludźmi, z kolei podczas wakacji od wielu lat organizujemy kolonie.

W tym roku od 19 do 30 lipca planujemy pobyt w Dusznikach Zdroju, w Domu Wczasów Dziecięcych. Naszym przewodnikiem po górskich szlakach będzie pan Zbigniew Rudziński z PTTK. Wielu z naszych podopiecznych nigdy nie było w górach, dla większości może to być jedna z nielicznych okazji, aby doświadczyć pozytywnych emocji, a dodatkowo w związku z trwającą pandemią to także możliwość spotkania z rówieśnikami, pogłębiania relacji interpersonalnych. To również forma wsparcia w żałobie po stracie rodzica.

Niestety, w tym roku na powyższy cel nie otrzymaliśmy finansowego wsparcia zarówno od władz samorządowych, jak i w ramach grantów ministerialnych, na co liczyliśmy wzorem lat minionych. Koszt takiego kolonijnego wyjazdu jest bardzo duży. Chęć pojechania na kolonię wyraziło 35 dzieci w wieku od 7 do 18 lat. Koszt noclegów, wyżywienia, transportu i pamiątek wykracza poza możliwości Hospicjum Świętego Kamila, stąd też nasza prośba o wsparcie finansowe kolonii dla podopiecznych świetlicy „Jaskółka”. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, a stosowne podziękowania umieścimy na stronie internetowej Hospicjum świętego Kamila oraz na Facebooku Hospicjum i Świetlicy „Jaskółka”.

W razie dodatkowych pytań chętnie służymy szczegółowymi informacjami. Numer telefonu do koordynatora świetlicy „Jaskółka” 601592337.

Oto numer konta Hospicjum świętego Kamila, na które można dokonywać wpłat.

49 1020 1967 0000 8602 0002 8290 z dopiskiem „Świetlica Jaskółka”