Święto patronalne służby zdrowia

Święto patronalne Służby Zdrowia

„Święto patronalne Służby Zdrowia, które obchodzimy 18 października, w sposób niejako oczywisty kieruje naszą myśl ku lekarzom, co jest o tyle naturalne, że sam patron – św. Łukasz, Apostoł i autor Ewangelii, był nawróconym lekarzem greckim. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny, a więc również pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, czy też farmaceuci, bez których bardzo często lekarz pozostałby bezradny. Wszyscy jesteście ważni i macie swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia.” (Cytat pochodzi ze strony internetowej Dyrekcji SP ZOZ w Sanoku).

My pod tym tekstem się podpisujemy, dodając serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników służby zdrowia, a zwłaszcza dla tych, którzy wraz z niżej podpisanymi czynią codzienne całoroczne wysiłki, by podopieczni Hospicjum Św. Kamila byli obsługiwani z empatią i profesjonalnie. Zatem – wytrwałości, zdrowia, wielu sił, cierpliwości, życzliwości oraz satysfakcji z uczestnictwa w tym niesamowitym dziele miłosierdzia.

Marek Lewandowski – Dyrektor Hospicjum

Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila