Muzyczny koncert Kapeli RETRO

Dziś, 18 listopada AD 2021, gorzowscy artyści z  Kapeli RETRO, dali półtoragodzinny koncert, jak nazwa zespołu wskazuje, piosenek w stylu retro. Piękne, żywe, ożywiające wspomnienia z (bardzo) dawnych lat, piosenki o rozpoznawalnych przez zgromadzoną retro-widownię tekstach i melodiach wywoływały co chwilę aplauz hospicyjnej społeczności, głównie w osobach podopiecznych Działu Pobytu Dziennego. Piosenki takie, jak „Kasztany”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Santa Maria de la Mere”, „Siwy włos”  czy walc z filmu „Noce i dnie” sprawiały, że publiczność ożywała, a nawet – porywana rytmami walcy i tang – odpowiadała na taneczny zew, korzystając z możliwości popuszczenia wodzy tanecznym fantazjom.

Kapeli RETRO serdecznie dziękujemy i… zapraszamy ponownie w hospicyjne progi. Wywołane Waszymi występami uśmiechy, sprawiona radość hospicyjnym podopiecznym, są nie do przecenienia. Będziemy pamiętać i… czekać na bis.

O Kapeli Retro można przeczytać w Multimedialnej Encyklopedii Gorzowa Wielkopolskiego. Zachęcamy do zapoznania się z historią muzycznych pasjonatów.

                                                                                        Marek Lewandowski