Jak wiele wśród nas wspaniałych serc!
Tylu jest wspaniałych Ludzi, którzy pamiętają o tych, którzy złożeni chorobą i
cierpieniem cieszą się z każdego przejawu zainteresowania, świadczącego o solidarności z nimi, pokazującego, że w ich cierpieniu nie są sami, że ktoś o nich pamięta.
W polskim społeczeństwie tkwi ogromny potencjał dobra. Jakby wbrew wszelkim
przejawom słownego i antykulturowego barbarzyństwa, DOBRO wyrasta z serc Polaków i materializuje się w postaci drobnych, ale jakże wielkich gestów, postaw i zachowań. My tu, w Hospicjum, doświadczamy tego dobra niemalże każdego dnia.. Piszę „my”, bo mam na myśli hospicyjną załogę, ale przede wszystkim naszych podopiecznych – dorosłych i dzieci.
Dopiero co, bo w piątek, mieliśmy do czynienia z pokaźną grupą ludzi, którzy
postanowili podczas III Degustacyjnej Kolacji Charytatywnej wesprzeć nasze działania nakierowane na dzieci, te, dotknięte chorobą, i te, których los doświadczył osieroceniem, a już dziś, w poniedziałek, pojawiły się nowe grupy Samarytan, które niosąc serce na dłoni, obdarowały naszych podopiecznych, ale i nas, swoją serdecznością, radością i pokojem, ale także darami, które – jak Trzej Królowie – przynieśli w nasze progi, by dobroć nabrała materialnego kształtu.
„Słonowianki” ze Słonowa, to panie, które od lat pamiętają o naszych „dziadkach”, jakich nazywamy, z „pobytu dziennego”. Dziś, z okazji Świętego Mikołaja, przyniosły
pensjonariuszom DPD słodycze, ale przede wszystkim swoją obecność, która tak bardzo jest lubiana przez naszych podopiecznych.
Z Zespołu Szkół Specjalnych SP 14 zawitała w hospicyjnych progach młodzież wraz z
opiekunkami, obdarowując nas wspaniałymi piernikami z marmoladą i czekoladą. Piękne i smaczne rękodzieło, jako że młodzież sama te smakołyki wykonała.
Młodzież z Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, reprezentowanego przez
Technikum Mechaniczne, przywiozła środki czystości i jedzenie specjalistyczne dla chorych.
Za wszystkie mikołajkowe dary, za Waszą obecność i pamięć, serdeczne:
BÓG ZAPŁAĆ!
Pracownicy i podopieczni Hospicjum Św. Kamila