Przyjaciele z Kłodawy…

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kłodawie…

                                                                          …to kolejny zespół wspaniałych ludzi, którego członkowie – Nauczyciele, Dzieci i ich Rodzice – wpisał się w tradycję bożonarodzeniową sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to Trzej Królowie przybyli do Betlejem, by złożyć swe dary maleńkiemu Jezusowi.

            „Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – powiedział Jezus do słuchających Go uczniów. Ta fundamentalna prawda o mierze naszego człowieczeństwa widziana oczami Bożymi obejmuje swoim odniesieniem każdego człowieka, który prawdę tę wypełnia swoim życiem, a tu, w tym konkretnym przypadku, odnosi się bezpośrednio do hospicyjnych Przyjaciół z Kłodawy, którzy wsparli nas zebranymi w szkole i  Santander banku darowiznami pieniężnymi w kwocie 1400, 32 zł i 5 euro. Do tych kłodawskich Przyjaciół włączam także Panią Annę Mołodciak, Wójt Gminy Kłodawa, dzięki której Hospicjum udekorowane jest pięknymi choinkami, wprowadzającymi wszystkich chorych, ale i personel placówki, w świąteczny, podniosły nastrój. Choinki w Hospicjum Stacjonarnym osobiście dekorowali  nasi kochani pacjenci, co widać na dwóch załączonych zdjęciach.

Drodzy Przyjaciele z Kłodawy, niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą szczodrobliwość za wszystkie dary Waszej dobroci! Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Do Siego Roku!

Marek Lewandowski – Dyrektor Hospicjum wraz ze wszystkimi Pracownikami