Wielkanocne spotkanie Jaskółek
Liczna grupa dzieci i dorosłych siedzi przy stołach nakrytych poczęstunkiem

20.04.2022

Choć Święta Wielkanocne już za nami, w środę 20 kwietnia spotkaliśmy się w Świetlicy Jaskółka jeszcze w świątecznym nastroju. Tego dnia odbył się “Jaskółkowy bieg z jajem”. Niestety z uwagi na niesprzyjającą pogodę odbył się on w budynku Hospicjum św. Kamila. Tańczyliśmy, ozdabialiśmy plastikowe jajka i braliśmy udział w przeróżnych wielkanocnych konkurencjach drużynowych, które przygotowała pani Ania. Było dużo zdrowej rywalizacji, śmiechu i świetnej zabawy. Pod koniec turnieju dostaliśmy wielkanocne medale. Ich wykonawczynią jest pani Mariola Klapczyńska – pacjentka Hospicjum. Bardzo dziękujemy, każdy medal jest niepowtarzalny i piękny. Potem spotkaliśmy się w naszej ulubionej świetlicy, gdzie wspólnie z rodzicami zjedliśmy świąteczny posiłek. Za pyszne przekąski i słodkie desery dziękujemy panu Krzysztofowi Marciniakowi. Po posiłku dzieci poszły do niebieskiej sali, gdzie był ciąg dalszy gier i zabaw, a rodzice rozmawiali z wychowawcami i kolonijną kadrą. A potem… odwiedził nas zajączek wielkanocny. Otrzymaliśmy od niego prezenty i w świetnych humorach rozeszliśmy się do domów. Atmosfera na spotkaniu świątecznym była bajeczna i nasyciła wszystkich radością.

Wielkanocne spotkanie dla podopiecznych Świetlicy Jaskółka zostało zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie. Świetlica realizuje projekt „Alkohol – Jaskółkowy wróg!”