Mówię “Hospicjum” – myślę…
Opieka hospicyjna to najlepsza możliwa opieka w ostatniej fazie życia chorego. 66% Brytyjczyków uważa, że hospicjum to miejsce, które oferuje opiekę pełną empatii, a około 63% Amerykanów kojarzy je z miejscem pełnym spokoju, duchowości, przynoszącym ulgę w cierpieniu*. W Polsce rodziny bliskich także ciepło wyrażają się o pracy zespołów hospicyjnych, a często zdarza się nawet, że sami zostają wolontariuszami w hospicjach*.
Celem opieki hospicyjnej jest stworzenie możliwie komfortowych warunków i zapewnienie dobrej jakości życia, kiedy nie ma możliwości wyleczenia samej choroby*.
Hospicjum daje nadzieję na przeżycie w pełni czasu, który pozostał, odbudowania relacji między chorym a jego rodziną i bliskimi, na które nie było czasu podczas walki z chorobą w trakcie agresywnego leczenia*.
Hospicjum św. Kamila w Gorzowie ma do dyspozycji chorych 17 łóżek (w hospicjum stacjonarnym) i w pełni profesjonalną i oddaną pacjentom i ich rodzinom opiekę lekarską, pielęgniarską i psychologiczną.
Opieką obejmujemy też chorych w ich domach w utworzonym przez nas Hospicjum Domowym dla Dorosłych oraz Hospicjum Domowym dla Dzieci im Oskara i Róży.
Jeśli chcecie Państwo pomóc w utrzymaniu placówki zachęcamy do wsparcia nas swoim 1,5% podatku dochodowego.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym za ubiegły rok wpisać nasz numer KRS: 0000026814
 Już dziś z całego serca dziękujemy za ten gest.
—————-