Wiosenne metamorfozy

Tradycją się już się stało, że raz w miesiącu odwiedzają nas uczennice klasy fryzjerskiej Zespołu Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. i z nożyczkami oraz suszarkami w rękach dokonują metamorfozy podopiecznych naszego Działu Pobytu Dziennego. Tym razem ich fryzjerskie działania przebiegały pod hasłem „Bądź piękna/piękny na wiosnę”.

Chętnych do skorzystania z usług fryzjersko-kosmetycznych nie brakowało. Nic dziwnego, bo w ofercie uczennic było strzyżenie męskie i damskie, modelowanie fryzur oraz zabiegi parafinowe na dłonie. Wszystko pod czujnym okiem prof. Katarzyny Dziobko.

Jak wiadomo nie szata czyni człowieka, ale piękna nowa fryzura pozwala każdemu czuć się wyjątkowo. Było to widać na twarzach naszych podopiecznych, którzy z różnych względów (przede wszystkim zdrowotnych lub niesamodzielności) nie mogą w pełni korzystać z uroków życia i samodzielnie wybrać się do salonu piękności.

Takie spotkania niosą korzyści obu stronom. Nasi podopieczni czują się piękni i dowartościowani, a uczennice odzieżówki  mają możliwość oswojenia się z chorobą i wyjątkowym miejscem jakim jest gorzowskie hospicjum.

Zresztą zobaczcie sami jak było. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Bardzo dziękujemy przyszłym fryzjerkom i ich nauczycielce za zaangażowanie i comiesięczne odwiedziny w naszej placówce.

Zapraszamy do fotogalerii TUTAJ