Warning: Parameter 1 to kc_action_the_post() expected to be a reference, value given in /site_hospicjum/wp-includes/class-wp-hook.php on line 294

Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego

Nasze Hospicjum jest organizacją pozarządową od 1993 roku. Mamy status organizacji pożytku publicznego, który uprawnia nas do otrzymywania odpisów 1,5 % podatku. KRS 0000 26814

Dzień trzeciego sektora (bo tak nazywane są organizacje pozarządowe) to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością NGO-sów.  W tym dniu warto podziękować organizacjom pozarządowym za ogromną pracę wykonaną na rzecz społeczeństwa.

Organizacje pozarządowe – w odróżnieniu od organów publicznych a podobnie jak przedsiębiorcy – są prywatne i powstają z inicjatywy ich założycieli (prywatnych osób), ale – w odróżnieniu od przedsiębiorstw a podobnie jak władze publiczne – działają w interesie publicznym, a nie prywatnym. Organizacje te działają na rzecz wybranego interesu, ale nie w celu osiągnięcia zysku.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.

Data:
27 lutego