Turniej gier planszowych w Jaskółce

W piątek spotkaliśmy się w Sali Dziennego Pobytu w Hospicjum na Turnieju gier planszowych. To jest to, co Jaskółeczki uwielbiają! Stoły uginały się od planszówek. W ruch poszły m.in.: DoGóryNogami, DiXit, Mistakos, MasterChef, Triominos, Milionerzy i wiele innych. Nie zabrakło gier nawiązujących do naszego regionu, takich jak „Gra o Lubuskie” czy kart z Szymonem Giętym.

Gry planszowe pomagają nam w skupieniu uwagi, uczą cierpliwości oraz logicznego myślenia, ale także rozwijają wyobraźnię. Jest też sporo zdrowej rywalizacji, wielkich emocji i mnóstwo śmiechu!

Miło było pobyć ze sobą, pośmiać się i porozmawiać. Był to czas na integrację: młodszych ze starszymi, podopiecznych świetlicy z wolontariuszami, dziewczyn z chłopakami, dzieci i rodziców. Żebyśmy nie opadli z sił, był też pyszny poczęstunek – zjedliśmy smaczne ciasto i posililiśmy się pizzą. Na koniec turnieju dostaliśmy nagrody za udział w turnieju. Były to podarunki w tematyce spotkania, a więc gry. Będziemy ćwiczyć w domach i szykować się na kolejny turniej. Zostało także wyznaczone zadanie, polegające na wyhodowaniu roślinki, będącej elementem jednej z gier. Po wyrośnięciu rośliny można pochwalić się jej zdjęciem.

Było to ostatnie, póki co, spotkanie we wspólnym gronie w realu. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, przenosimy się do Internetu. Będziemy spotykać się na FB Grupa Świetlica Jaskółka. Do zobaczenia!

Marta Matkowska

Turniej gier planszowych dla podopiecznych świetlicy Jaskółka  w dniu 06.11.2020 został zorganizowany dzięki wsparciu Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych (projekt „Jaskółki poznają, promują i chronią Ziemię Lubuską”) oraz dzięki wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (projekt „Wykluczeni być nie chcemy! Rozwoju i wsparcia potrzebujemy!”).