Inauguracja akcji „Pola nadziei” AD 2022

W środę 5 października 2022 roku, niemalże w Centrum Gorzowa, bo przy zbiegu ulic Estkowskiego i Sikorskiego, miało miejsce wydarzenie organizowane już tradycyjnie przez pracowników Hospicjum Św. Kamila, tym razem we współpracy z Urzędem Miasta. „Pola nadziei,” bo o tej akcji jest tutaj mowa, miały swój „dzień otwarty.” Była nim oficjalna inauguracja 17 już jej edycji, w której uczestniczyli znamienici goście: Wojewoda Lubuski – pan Władysław Dajczak, w imieniu Prezydenta Miasta – pani Marta Liberkowska – Dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta, pan Sebastian Pieńkowski –wiceprzewodniczący Rady Miasta, Anna Kozak – radna Miasta Gorzowa a także dzieci i młodzież gorzowskich placówek oświatowych – Przedszkola Nr 32 pod opieką pań Anety Kąkolewskiej i Agnieszki Jewsiewickiej, Szkoły Podstawowej Nr 10 – wolontariusze pod opieką pani Ewy Strzyżykowskiej, Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 – pod opieką pani Jolanty Gintowt oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 – pod opieką pani Anny Bujanowskiej i pana Zbigniewa Prędkiewicza.
W wydarzeniu tym uczestniczyły także liczne MEDIA, przyczyniając się w ten sposób do propagacji nie tylko akcji „Pola nadziei,” ale i samej idei hospicyjnej, służącej przecież osobom ciężko chorym pozostającym pod opieką zespołów placówki hospicyjnej. Dorośli, młodzież i dzieci posadzili we wcześniej przygotowanych przez firmę Inwencja dołkach, 800 cebulek żonkili. Pozostałe 4.200 dołków zostało wypełnionych cebulkami przez pracowników tejże firmy po zakończeniu oficjalnej części spotkania.
Te 5.000 żonkili zakwitnie – wraz z ponad 60.000 innych żonkili – wiosną AD 2023 w „niezliczonych” ogródkach, ogrodach i placach nie tylko Gorzowa, ale i bardzo wielu miejscowości województwa lubuskiego. Wtedy też będzie można ocenić i docenić siłę i zasięg solidarności Lubuszan z chorymi, potrzebującymi pomocy i wsparcia nie tylko od zespołów medycznych.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w tę coroczną akcję, w tym
także uczestnikom dzisiejszego wydarzenia, składamy serdeczne podziękowania!

Anna Kobyłka – Koordynator Akcji „Pola nadziei”
Marek Lewandowski – Dyrektor Hospicjum
Tadeusz Iżykowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia