Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca – jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Hospicjum Św. Kamila od początku działalności wykonuje swoje zadania także dzięki wolontariuszom.

Dziękujemy ogromnie osobom, które przez cały rok opiekują się Pacjentami, Dziećmi ze świetlicy Jaskółka, Seniorami w Dziale Pobytu Dziennego, pomagają w dbaniu o dom hospicyjny, przygotowują wydarzenia charytatywne, a także zbierają dla nas fundusze podczas Zbiórki Publicznej oraz akcji Pola Nadziei…

Drodzy Wolontariusze Hospicjum Św. Kamila jest wspaniali ..każdemu wysyłamy dziś ciepły uścisk i życzenia zdrowia, zdrowia!!!