Dokładnie za 2 tygodnie (2 maja) mija termin złożenia w Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowego za 2022 rok.

Jeśli przy okazji tej czynności chcielibyście Państwo wesprzeć jedną z organizacji pożytku publicznego, to zachęcamy do przekazania nam 1,5% podatku Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym (części S i T w PIT 36 lub w częściach K i L w PIT-37) wpisać nasz numer KRS 0000026814.

Decydując się na ten gest pomożecie osobom chorym przebywającym w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Hospicjum Domowym dla Dzieci , Dziale Pobytu Dziennego oraz Świetlica Jaskółka, która opiekuje się dziećmi po stracie biskiej im osoby.

Wiecie, że hospicjum daje wszechstronną i całościową opiekę nad chorymi i ich rodzinami?

My wyznajemy zasadę, że hospicjum to też życie, a opieka paliatywna i hospicyjna ma (w miarę możliwości):

• poprawić jakość życia chorych,
  • zapobiegać bólowi (lub go uśmierzać),
  • zapobiegać innym objawom somatycznym choroby (lub je uśmierzać),
  • łagodzić cierpienia psychiczne.

Za pobyt w placówce pacjenci ani ich rodziny nie płacą, dlatego każda − nawet najdrobniejsza kwota − przekazana nam ma dla nas ogromne znaczenie!

Z góry serdecznie dziękujemy.