Szanowni Państwo!

Drodzy Przyjaciele Hospicjum Św. Kamila!

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to czas wyjątkowy. Chorzy pozostający pod opieką Hospicjum, ale i pracownicy Hospicjum co roku doświadczają tej wyjątkowości w sposób szczególny i to na ogół na wiele dni przed Świętami. Tak było – i jeszcze jest – w tym roku. Od około dwóch tygodni w nasze hospicyjne progi trafia mnóstwo ludzi, przynoszących – jak do betlejemskiej stajenki, jak do Nowonarodzonego – cenne dary, będące dowodem ich szczodrobliwości, czystości intencji, a w końcu – miłości miłosiernej.

Ot tak, z potrzeby serca, bezinteresownie, za uśmiech, za „dziękuję.”

Dla mnie widzieć i doświadczać tyle dobra, jest czymś niesamowitym, jest doświadczeniem ponadczasowym, wręcz niebiańskim, jest dowodem na to, że Niebo istnieje naprawdę!

Niektórym osobom i instytucjom na stronie internetowej Hospicjum za ów ogrom miłości zawartej w ich darach serca już dziękowaliśmy. Tempo i ilość pozytywnych zdarzeń było tak duże, że nie wszystkich objęliśmy w tym miejscu podziękowaniami. Dlatego dziś zamieszczamy niejako suplement do wcześniejszych wpisów dziękczynnych.

I tak, dziękujemy za ogrom i różnorodność darów następującym grupom osób:

• PGE   Energia Ciepła – Elektrociepłownia Gorzów – za darowiznę finansową;
  • Uczniom i Kadrze Pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z Gorzowa – za   wspaniałe wypieki świąteczne;
  • Zespołowi Wolontariuszy i kadrze ” Mechanika” z Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu – za   środki czystości i jedzenie specjalistyczne dla chorych;
  • Pani Annie Mołodciak, Wójt Gminy Kłodawa – za świąteczne choinki;
  • Uczniom i ich Opiekunom ze szkół SP10 z Gorzowa, SP 17 z Gorzowa, SP Kłodawa, ZS im. Noblistów  Polskich z Myśliborza – za spełnienie m.in. posług kurierskich i wykonanie dla  hospicyjnych podopiecznych kartek świątecznych;
  • Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwierzyna – za artykuły spożywcze;
  • Państwu Zygmuntom – za przetwory z dyni;
  • Gminnemu Przedszkolu Publicznemu w Bogdańcu za zbiórkę pieniężną “sianko dla hospicjum”,
  • Pani Bożenie z Mężem z Krasowca i Parafianom Parafii w Deszcznie – za Paczuszki dla Maluszków wzbogacone darowizną finansową;
  • PWiK  Gorzów – za darowiznę finansową;
  • wszystkim Anonimowym Darczyńcom – za szeroką paletę innych darów.

Niech Wszystkim Państwu Bóg sowicie wynagrodzi!!!

Marek Lewandowski – Dyrektor Hospicjum wraz z Pracownikami