Masz w swoim otoczeniu bliską osobę chorą terminalnie?
Mówią, że leczenie szpitalne jest już nieskuteczne i najlepiej byłoby poddać pacjenta pod opiekę medycyny paliatywnej?
Boisz się?
Pamiętaj, że nie jesteś w tym sam. Wiele osób przed Tobą też miało podobne do Twoich rozterki.
Wiedz, że celem medycyny paliatywnej (stosowanej w hospicjach) jest uczynienie ostatniego etapu życia jak najpełniejszym.
To też opieka nakierowana na poprawę jakości życia chorego w ostatnich miesiącach, tygodniach lub dniach, zmniejszanie bólu i cierpienia, radość z obecności bliskich, a także wykorzystanie czasu jaki mu pozostał na załatwienie ważnych dla niego spraw.
W hospicjum chory i jego bliscy znajdą wszechstronną pomoc.
Zespół opieki paliatywno-hospicyjnej składa się z wielu osób, których zadaniem jest zapewnienie choremu maksymalnego możliwego komfortu. To m.in. lekarz, pielęgniarka, psycholog, wolontariusz.*
Jeśli chory jest osobą wierzącą, może też skorzystać ze wsparcia duchowego.
Jeśli chory chce i może – nie musi być pod opieką hospicjum stacjonarnego. Może zostać w swoim domu i być podopiecznym hospicjum domowego.
Opieka w ramach hospicjum domowego przeznaczona jest dla osób, które mają przynajmniej jednego stałego opiekuna, sprawującego wobec nich całodobową opiekę. *
𝗪 𝘂𝗯𝗶𝗲𝗴ł𝘆𝗺 𝗿𝗼𝗸𝘂 @𝗛𝗼𝘀𝗽𝗶𝗰𝗷𝘂𝗺 𝘀́𝘄. 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗹𝗮 𝘄 𝗚𝗼𝗿𝘇𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗪𝗹𝗸𝗽. 𝗼𝗽𝗶𝗲𝗸𝗼𝘄𝗮ł𝗼 𝘀𝗶𝗲̨ 𝟭𝟲𝟰 𝗼𝘀𝗼𝗯𝗮𝗺𝗶 𝘁𝗲𝗿𝗺𝗶𝗻𝗮𝗹𝗻𝗶𝗲 𝗰𝗵𝗼𝗿𝘆𝗺𝗶 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗛𝗼𝘀𝗽𝗶𝗰𝗷𝘂𝗺 𝗗𝗼𝗺𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗱𝗹𝗮 𝗗𝗼𝗿𝗼𝘀ł𝘆𝗰𝗵 𝗶 𝟮𝟮 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰́𝗺𝗶 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗛𝗼𝘀𝗽𝗶𝗰𝗷𝘂𝗺 𝗗𝗼𝗺𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗱𝗹𝗮 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶 𝗶𝗺. 𝗢𝘀𝗸𝗮𝗿𝗮 𝗶 𝗥𝗼́𝘇̇𝘆 𝘄 𝗚𝗼𝗿𝘇𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗪𝗹𝗸𝗽.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonuje Hospicjum św. Kamila w Gorzowie – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie.
Jeśli chcesz pomóc? Możesz przekazać nam 1,5% swojego podatku dochodowego.
Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym za ubiegły rok wpisać nasz numer KRS: 0000026814