Od chwili wprowadzenia w służbie zdrowia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, a więc od dwóch lat, comiesięczne Msze święte, które odbywały się w kaplicy hospicyjnej p.w. Jezusa Miłosiernego, zostały przeniesione do Parafii Pierwszych Męczenników Polski, gdzie w każdy drugi poniedziałek miesiąca kapelan Hospicjum, o.Piotr Krysztofiak,
sprawuje Najświętszą Ofiarę w intencji wszystkich zmarłych, którzy za
życia pozostawali pod opieką Hospicjum Św. Kamila.
Podczas tych liturgii z imienia i nazwiska wymieniani są ci, którzy zmarli w miesiącu poprzedzającym tę liturgię. Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w Mszach świętych za swoich bliskich, znajomych czy przyjaciół i współuczestniczyć w tej wyjątkowej formie świętych obcowania,
zapraszam na wspomniane Msze święte. Msze te mają skromną, ale piękną oprawę; wszystkie śpiewy wykonywane są a cappella przez dwie utalentowane panie, wolontariuszki.
Śpiewy te stanowiące artystyczne tło bezkrwawej Ofiary Chrystusa, tę liturgię Mszy świętej czynią niepowtarzalną i podniosłą.
 W czerwcu Msza święta za zmarłych w Hospicjum odbyła się wyjątkowo w pierwszy poniedziałek miesiąca, a więc 6 czerwca, ze względu na przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.
Marek Lewandowski