Poniedziałek, 20 grudnia AD 2021 przejdzie do historii wydarzeń okołoświątecznych, i to nie tylko z tytułu kolejnych odwiedzin harcerzy z ZHP Hufiec Gorzów, ale także z tytułu obdarowania przez parafian Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku naszych milusińskich, to jest podopiecznych Hospicjum Domowego dla Dzieci i dzieci ze Świetlicy „Jaskółka”, ogromną wręcz ilością darów, które wypełniły po brzegi mercedesa Sprintera.
Dziękujemy zatem Księdzu Tomaszowi Tyszkiewiczowi i Pani Darii Musze, którzy owe dary przywieźli, a za ich pośrednictwem wszystkim Parafianom, którzy te piękne i liczne dary zakupili, by przekazać je „naszym” dzieciom. A tych mamy 19 (dziewiętnaścioro) pod opieką zespołu Hospicjum Domowego dla Dzieci (HDD) i 45 (czterdzieścioro pięcioro) ze Świetlicy „Jaskółka”. Są to dzieci w różnym wieku, od maleńkich po kilkunastoletnie.
Dla niewtajemniczonych dodam, że dzieci z HDD są to dzieci chore, znajdujące się pod opieką zespołu medycznego (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy), a dzieci ze Świetlicy „Jaskółka”, to dzieci osierocone, po stracie kogoś z najbliższych im członków rodzin. Sytuacja takich dzieci i ich rodzin najczęściej jest o wiele, wiele trudniejsza niż rodzin pełnych i takich, w których choroba dzieci nie występuje.
Marek Lewandowski