Wiecie, że to kobieta wymyśliła zmywarkę, biustonosz, korektor i wycieraczki samochodowe? A trzy Polki są laureatkami Nagrody Nobla? Niektóre z tych wiadomości zaskoczyły nasze jaskółkowe dzieci. Pretekstem do rozmów o kobietach był obchodzony 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Informacje o kobietach wynalazczyniach nie były jedynymi ciekawostkami środowego spotkania w Świetlicy Jaskółka. Jak zwykle chętnie dzielący się swoją wiedzą Zbigniew Rudziński wprowadził nasze dzieci w tajniki gry w warcaby i szachy. Nie obyło się bez obowiązkowego (i bardzo oczekiwanego) słowa wstępu. A potem? Potem wszystkie dzieci zasiadły do stołów i grały w warcaby. Nie były to jednak zwykłe warcaby, ale ich wersja stupolowa.

Wspólnie z Martą Matkowską (jedną z naszych wolontariuszek) dzieci robiły papierowe tulipany, które mogły zabrać do swoich domów i obdarować nimi swoje mamy, babcie, siostry czy koleżanki.

Po pasjonujących rozgrywkach przyszedł czas na pyszne kanapki i uwielbiane przez nasze dzieci drożdżówki.

Na koniec – jak co tydzień – dzieci dzieliły się z nami swoimi wrażeniami ze spotkania i puściły tradycyjną iskierkę przyjaźni.

Do zobaczenia za tydzień.