Rozpoczęliśmy kolejny sezon w naszej „Jaskółce”. Pojechaliśmy za miasto do Azylu Mironice, żeby “poobcować z naturą”. Azyl mieści się na terenie Nadleśnictwa Kłodawa. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od spotkania ze zwierzętami! Karmiliśmy konie, kozy i króliki. Później mieliśmy okazję przejść się po ośrodku oraz zobaczyć pstrągi i wielkiego suma. Następnie – z powodu deszczowej pogody – przenieśliśmy się pod wiatę gdzie czekała na nas pani animatorka Agata. Poznaliśmy nowe zabawy, potańczyliśmy, zintegrowaliśmy się jeszcze bardziej. Późnej przyszła pora na naleśniki z owocami, a tuż po nich na zabawy sprawdzające naszą sprawność fizyczną! Za turniej odpowiedzialna była pani Grażynka. Odwiedzaliśmy kolejne stacje, na których musieliśmy wykonać na przykład spacer po linie, rzut szyszkami, udawanie ptaków, ponadto skakaliśmy na skakance i ćwiczyliśmy celność. Gdy zdobyliśmy wszystkie pieczątki, mogliśmy poczęstować się kiełbaskami z grilla. Na zakończenie otrzymaliśmy jeszcze małe podarunki promujące Gorzów Wielkopolski, przekazane przez wydział promocji Urzędu Miasta. Opuściliśmy Mironice z dużym uśmiechem. To było świetne popołudnie! Do zobaczenia za tydzień!
Festyn dla podopiecznych świetlicy „Jaskółka” został zorganizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie (projekt „Narkotyków brać nie chcemy! Rozwoju potrzebujemy!”) oraz
Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świetlica (projekt „Wykluczeni być nie chcemy! Rozwoju i wsparcia potrzebujemy!”).