Państwo pytacie – my odpowiadamy.
Czy pobyt w hospicjum jest odpłatny?
Nie. Nasze hospicjum ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego chory przebywający u nas nie płaci za pobyt w placówce.
Co więcej – pacjent w hospicjum stacjonarnym nie ponosi żadnych opłat za świadczenia zdrowotne udzielane w opiece paliatywnej.
Kontrakt z NFZ nie pokrywa jednak pełnych kosztów prowadzenia placówki, dlatego nieustanie zabiegamy o wsparcie podczas prowadzonych przez nas akcji charytatywnych (zbiórek publicznych, kolacji degustacyjnych czy poprzez akcję Pola Nadziei) i od sponsorów.
Jeśli bliska jest Wam idea hospicyjna i chcecie Państwo wspomóc nasze hospicjum to teraz jest idealny moment. Jeśli jeszcze nie składaliście w Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowego za ubiegły rok możecie przekazać nam 1,5% swojego podatku. Wystarczy w częściach S i T zeznania wpisać nasz numer KRS 0000026814.
Decydując się na ten gest pomożecie osobom chorym przebywającym w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Hospicjum Domowym dla Dzieci , Dziale Pobytu Dziennego oraz Świetlica Jaskółka, która opiekuje się dziećmi po stracie biskiej im osoby.
Dzięki przekazaniu nam 1,5% podatku zamiast do skarbu państwa, kwota ta trafi właśnie do nas czyli do wybranej przez Was organizacji pożytku publicznego (OPP).
Każda − nawet najdrobniejsza kwota − przekazana organizacjom pożytku publicznego ma znaczenie!