Kolacja Charytatywna, jaka miała miejsce 3 grudnia w gorzowskim Hotelu FADO miała zasadniczo jeden cel – wywołać uśmiech każdego dziecka, które zaistniało w świadomości wszystkich uczestników Kolacji, bo to właśnie dzieci miały być beneficjentami wszystkiego ważnego i pięknego, co się wówczas wydarzyło i przyniosło konkretne środki, za które między innymi zakupiono oczekiwane przez dzieci i ich rodziców prezenty w postaci dóbr wszelakich, niezbędnych do pielęgnacji, rehabilitacji, ale i zaspokojenia dziecięcych potrzeb łakociowo-kulinarnych.
Cel został osiągnięty. Nasze hospicyjne Mikołaje rozpierzchły się po wszystkich zakamarkach naszego regionu, tam, gdzie nasi milusińscy wraz ze swoimi bliskimi przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i gdzie, zapewne nie tylko po cichu, oczekiwali świętego Mikołaja. Doczekali się, co widać na załączonych zdjęciach.
Wspomniana mikołajowa wizyta rozradowała każde dziecko, także rodzeństwo naszych małych pacjentów, wywołując mnóstwo uśmiechów i powodując prawdziwie świąteczną atmosferę, bo – jak wiadomo – dla dzieci o atmosferze świątecznej stanowią głównie prezenty.
Gwoli reporterskiej rzetelności dodam, że święty Mikołaj zawitał także pod strzechy naszych dorosłych pacjentów, jako że i oni zasługują na naszą uwagę i pamięć. I na uśmiech radości z obdarowania życzliwością i skromnym upominkiem.
Dziękujemy Organizatorom i Uczestnikom

III Kolacji Charytatywnej za ten wielki dar, za każdy uśmiech obdarowanego Dziecka.

Radosnych, pełnych pokoju serca Świąt Bożego Narodzenia oraz
błogosławieństwa Nowonarodzego na dziś, jutro i na zawsze.
Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Świętego Kamila
oraz Dyrektor wraz z Pracownikami