Świetlica “Jaskółka”

Świetlica "Jaskółka"

Hospicjum Św. Kamila pomaga osobom z chorobą nowotworową, a po ich odejściu wspiera także ich rodziny w trudnym okresie żałoby. Od 2009 roku w ramach prowadzonej świetlicy „Jaskółka” podejmowane są działania na rzecz dzieci osieroconych.
Celem priorytetowym świetlicy „Jaskółka” jest pomoc w opracowaniu traumy po śmierci bliskiej osoby, na przykład mamy, taty, brata, siostry. Udzielamy dzieciom pomocy psychologicznej, umożliwiamy odreagowanie trudnych emocji, wspieramy je w rozwoju psychospołecznym. Zależy nam na tym, aby dzieci miały zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa, by mogły rozwijać swoje talenty, by nie czuły się osamotnione. Dzięki podejmowanym przez nas działaniom dzieci mogą wrócić do równowagi psychicznej po traumatycznych doświadczeniach. Łatwiej im wtedy odnaleźć swoje miejsce w świecie. Intencją naszą jest także dawanie dzieciom pozytywnych doświadczeń. Tak, by mogły odczuwać radość, by na ich twarzach po okresie smutku, żalu i tęsknoty zagościł uśmiech. Organizujemy dla dzieci kolonie, ferie zimowe, festyny, wyjścia do kina i parku rozrywki czy warsztaty artystyczne.

Spotkania w świetlicy „Jaskółka” organizowane są od września do czerwca w każdą środę w godzinach od 16.00 do 19.00 w świetlicy w Hospicjum świętego Kamila przy ulicy Stilonowej 21 w Gorzowie Wlkp. Świetlica mieści się na pierwszym piętrze, sala numer 86.
Wiele z form naszej działalność w ramach świetlicy „Jaskółka” może zaistnieć tylko dzięki hojności darczyńców. Dlatego prosimy o wspieranie naszych działań.
Wpłat można dokonywać na konto nr 49 1020 1967 0000 8602 0002 8290 w tytule przelewu: „Jaskółka” lub osobiście do kasy Hospicjum świętego Kamila przy ul. Stilonowej 21 w Gorzowie Wlkp. (pokój nr 32)
Będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia podopiecznych świetlicy „Jaskółka”.

Wolontariusze "Jaskółki"

Działania naszej świetlicy byłyby raczej niemożliwe bez pomocy wolontariuszy, którzy poświęcają naszym podopiecznym swój czas, ale także przekazują im zapał i dobrą energie. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić ich sylwetki.

Karolina – z projektem Jaskółka związana od samego początku (2009 rok). Jej zainteresowania to przede wszystkim muzyka. Prywatnie związana z zespołem Smoothsonic. W świetlicy odpowiedzialna jest za zajęcia wokalne i gry na gitarze.

Pani Ewa Sz. – z Projektem “Jaskółka" związana jest od 2010 roku.

Siostra Iwona – z Projektem “Jaskółka" związana jest od 2010 roku.

Paulina P. – ze świetlicą „Jaskółka” związana od 2011 roku. Prywatnie zapalony płetwonurek oraz słuchacz muzyki Reggae. Studentka Filologii Angielskiej w PWSZ. W świetlicy prowadzi przede wszystkim zajęcia z języka angielskiego.

Paulina Z. -z projektem związana od 2011 roku. Jej zainteresowania to: sztuka, muzyka i taniec. Prowadzi zajęcia taneczne dla naszych podopiecznych oraz z języka niemieckiego.

Ania – z Projektem “Jaskółka" związana jest od 2012 roku. Na co dzień studiuje Wychowanie fizyczne w Gorzowie Wielkopolskim oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną. Głównym zainteresowaniem jest sport a ulubioną dyscypliną żużel. “Staram się czerpać z każdego dnia, jak najwięcej:)" . W świetlicy prowadzi zajęcia sportowe oraz taneczne.

Julia B. – wolontariat w Projekcie Jaskółka rozpoczęła w 2012 roku. Jest uczennicą Gimnazjum nr 9 w Gorzowie. Interesuję się przede wszystkim kinem. Lubi spacery w parku i w lesie, uwielbia czytać książki.

Agata – wolontariat rozpoczęła w roku 2012. Jest uczennicą Gimnazjum nr 9 w Gorzowie. Największą część swojego czasu spędza oglądając anime, pisząc i czytając. Interesuję się kulturą Japonii oraz lepidopterologią, ornitologią i astronomią.

Julia Ł. – z projektem “Jaskółka" zaczęła przygodę w 2012 roku. Jest uczennicą Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. Interesuje się wszystkim co związane z Japonią (kultura, mangi, anime, muzyką itd.), tańcem, sportem (szczególnie żużlem i piłką nożną), śpiewem, astronomią i fantastyką.

Przekaż swoje 1% podatku

Decydując się na przekazanie 1% naszej organizacji pomagasz osobom chorym przebywającym w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Hospicjum Domowym dla Dzieci oraz Dziale Pobytu Dziennego.
KRS: 0000026814