Kolejne spotkanie zaczęliśmy od tradycyjnej rundki „Co u kogo słychać?”. Był czas na pochwalenie się osiągnięciami naukowymi w szkole i podzielenie się tym, który przedmiot sprawia nam trudności. Następnie głos został oddany pani Oli, która przeprowadziła z nami zajęcia profilaktyczne na temat wpływu narkotyków na nasze życie. Zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy – „jeden duży i dwóch małych”. Każda grupa dostała zdjęcie osoby zdrowej i uzależnionej od narkotyków. Każda z grup miała opisać, jak wygląda życie takiej osoby w tych dwóch etapach. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że narkotyki nie tylko zabierają nasze zdrowie, ale również rodzinę, przyjaciół i pieniądze. Taka osoba przestaje kontrolować swoje życie i myśli tylko o narkotykach. Po tych edukacyjnych zajęciach przyszła pora na pyszne kolorowe kanapki, które przygotowały nasze cudowne panie. Podczas jedzenia była chwila na ważne i ciekawe rozmowy. Później zjedliśmy pyszny deser. Na koniec był oczywiście czas na nasze kochane planszówki w niebieskiej sali i poważne rozmowy w mniejszych grupach. Na koniec iskierka przyjaźni i słodki poczęstunek na drogę. Nie możemy doczekać się, co czeka nas za tydzień!!!

Przypominamy wszystkich Jaskółka, że jutro trzymamy kciuki za Panią Olę, która ma obronę pracy magisterskiej! Życzymy jej powodzenia I przesyłamy pozytywną energię od Jaskółek!

Ola W.

Zajęcia dla podopiecznych świetlicy Jaskółka w dniu 14.10.20  zostały zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie (projekt „Narkotyków brać nie chcemy! Rozwoju potrzebujemy!”) oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świetlica (projekt „Wykluczeni być nie chcemy! Rozwoju i wsparcia potrzebujemy!”).