W kolejną środę spotkaliśmy się na naszym ulubionym parkingu, skąd wyruszyliśmy do Nadleśnictwa Kłodawa. Gdy dotarliśmy do Korsakówki, powitała nas pani Aleksandra, która była naszym przewodnikiem w czasie jesiennego spotkania. Na samym początku pani Aleksandra opowiedziała, co się dzieje w lesie o tej porze roku, jakie zwierzęta możemy spotkać i jak przygotowują się one do zimy, na przykład poprzez zmianę futra, zapasy w swoich spiżarniach czy hibernację. Po leśnych opowieściach mogliśmy zabawić się w pająka oraz pograć w siatkówkę.

Po skończonej zabawie poszliśmy umyć ręce i przysiedliśmy pod wiatą. Tam czekały na nas przepyszne pieczone na grillu kiełbaski i chleb. Nadleśnictwo Kłodawa przygotowało dla nas prawdziwie piknikowy poczęstunek. Po posiłku stanęliśmy w kółku i każdy miał wybrać jedno zwierzę, które naśladowaliśmy. Biegaliśmy jak rysie, lataliśmy jak ptaki, kroczyliśmy jak bociany czy w żółwim i ślimaczym tempie poruszaliśmy się na przód. Następnie dostaliśmy drobny upominek od Nadleśnictwa Kłodawa i puściliśmy iskierkę przyjaźni. Pamiętaliśmy również o życzeniach dla naszych kolegów z okazji Dnia Chłopaka. Niech będą szczęśliwi, zdrowi i weseli!

Wycieczka podopiecznych świetlicy „Jaskółka” do Nadleśnictwa Kłodawa  w dniu 30.09.2020 została zorganizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie. Świetlica realizuje projekt „Narkotyków brać nie chcemy! Rozwoju potrzebujemy!”