Jak każde z naszych „jaskółkowych” spotkań rozpoczęliśmy od opowiedzenia, co ciekawego wydarzyło się u nas przez ostatni tydzień. Następnie mieliśmy warsztaty o komunikacji. Staraliśmy się stworzyć definicję tego zjawiska, mówiliśmy o komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Potem dyskutowaliśmy o różnych zakłóceniach i odgrywaliśmy scenki dotyczące rozmów, w których tak naprawdę każdy był nadawcą swojego komunikatu, a nie umiał słuchać drugiej osoby. Później zjedliśmy mały poczęstunek – pyszne drożdżówki i pączki. Kolejny punktem było tworzenie ozdób świątecznych. Bardzo zależy nam, aby w wyjątkowy sposób przygotować się do Bożego Narodzenia. Do wyciętych z materiału świątecznych symboli wpychaliśmy watę i zaszywaliśmy mały otwór. Tak powstały choinki, serca, dzwoneczki. Każdy mógł sobie jedną ozdobę zabrać do domu, a pozostałe przekażemy pacjentom oddziału stacjonarnego Hospicjum świętego Kamila. Na koniec „jaskółkowego” spotkania stanęliśmy w kręgu i puściliśmy iskierkę przyjaźni.

Spotkanie podopiecznych świetlicy „Jaskółka” zostało zorganizowane w ramach dwóch projektów: „Do alkoholu wstręt mamy! O zdrowe ciało i piękny umysł dbamy!” (wsparcie Urzędu Miasta w Gorzowie) oraz „Młodzi Lubuszanie odkrywają Europę” (wsparcie Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych).