Pytacie co u Jaskółek?

Ostatnio tyle się działo, że przed kolejną relacją musieliśmy ochłonąć! Wciąż się zastanawiamy się  skąd oni czerpią te pomysły na ekscytujące zajęcia. W ostatnią środę też nas zaskoczyli.

Spotkanie jak zwykle zaczęło się od rundki “co u kogo słychać” podczas której podopieczni Świetlica Jaskółka dzielili się swoimi zainteresowaniami sukcesami naukowymi, stresującymi sytuacjami w szkole i zbliżającej się wiośnie.

Było o czym rozmawiać, bo do naszej jaskółkowej społeczności dołączyły nowe osoby. Jesteśmy pewni, że w towarzystwie innych jaskółkowych dzieci będą się dobrze czuły.

Środowe spotkanie było bardzo inne niż wszystkie!

Gościem jaskółkowej świetlicy była Oliwia Herdzik, która przyniosła ze sobą wielkie pudła, wypełnione kolorowymi klockami LEGO. Szybko stworzone zostały dwuosobowe zespoły konstruktorów, których zadaniem było zbudowanie zwierzątek. Podczas tych prac ogromne znaczenie odgrywała zgodna współpraca. Jakież było zaskoczenie naszych podopiecznych, gdy okazało się, że niektóre zwierzątka dzięki silniczkom mogą się poruszać!

Po takiej dawce emocji trzeba było uzupełnić kalorie więc jak zwykle dzieci umyły ręce i zasiadły do stołu. A tam czekały już na nich kolorowe zdrowe kanapki, ulubione drożdżówki oraz soki owocowe.

Później pani Hania Rudzińska rozdała dzieciom łamigłówki. Krzyżówki i rebusy pobudziły szare komórki naszych dzieci i okazały się trudniejsze niż można było przypuszczać.

Na koniec jak zwykle nasi podopieczni podzielili się wrażeniami ze spotkania i puścili w świat iskierkę przyjaźni.

Kolejne spotkanie już w środę. Do zobaczenia.