Pierwszy wiosenny zlot hospicyjnych Jaskółek jak zwykle zaczął się rundką „Co, u kogo słychać?”. Były rozmowy o marzeniach, które spełniły się w tym tygodniu lub które (mamy nadzieję) niedługo się spełniają, o sytuacjach, które nas stresowały (sprawdziany, publiczne wystąpienia, koncerty, a także… odpowiedzialność za innych).
Później były rozmowy na inne – równie ważne – tematy. Nasza Świetlica rozpoczyna projekt „Jaskółki zdrowie wybierają i po alkohol nie sięgają!”, który będzie realizowany przez wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie. Jakie są powody i konsekwencje sięgania po alkohol, czy ktoś nas kiedyś zmuszał do picia alkoholu oraz o tym, co się dzieje, kiedy młodzi ludzie odmawiają wypicia alkoholu. Po tych zajęciach Jaskółki zaprzyjaźniały się z innymi ćwierkającymi skrzydlatymi przyjaciółmi, ptakami, które można usłyszeć podczas spacerów w parku czy w lesie. Pani Marta przeczytała wiersz Juliana Tuwima pod tytułem “Ptasie radio”. Nasze dzieci udawały różne ptaki, takie jak sowy, kruki, dzięcioły, gęsi, jaskółki, wróble i wiele innych. Było wesoło.
Po tym jak co tydzień przyszła pora na degustację kanapek (tym razem przygotowanych głównie przez niezawodnych wolontariuszy) oraz zabawy w niebieskiej sali. Był czas na granie w gry planszowe i w piłkarzyki, był kącik plastyczny oraz rozmowy z wychowawcami. Była też niespodzianka. Nasza Marysia obchodziła urodziny. Nie mogło więc zabraknąć gromkiego odśpiewania tradycyjnego „Sto lat”.
Na zakończenie spotkania każde z dzieci dostało kolorowego ptaszka z wełny specjalnie dla naszych podopiecznych (wykonanego przez p. Małgosię), wysłuchaliśmy rewelacyjnego wykonania „Ptasiego radia” w interpretacji pani Ireny Kwiatkowskiej. I rozlecieliśmy się do domów…
P.S. Pamiętajcie o ptakach tulisiach! Głaskanie uspokaja.
więcej zdjęć z zajęć znajdziecie TUTAJ