Kolejne spotkanie w Świetlicy Jaskółka rozpoczęliśmy od rundki „Co u kogo słychać?” Dzieliliśmy się swoimi sukcesami i trudnościami jakie towarzyszyły nam w ostatnim czasie. Dołączyły do nas nowe osoby, mogliśmy poznać się nawzajem. Następnie nadszedł czas na odsłuchanie stworzonej przez nas bajki ,,Jaskółki – (nie)bajki o marzeniach” Mogliśmy podzielić się swoimi odczuciami na temat słuchowiska.

Następnie zajęcia poprowadziła dla nas wolontariuszka – pani Aleksandra. Słuchaliśmy muzyki klasycznej, utworu “Karnawał zwierząt” kompozytora Camille’a Saint-Saënsa oraz rysowaliśmy kojarzące się nam z tym dziełem zwierzęta. Porwała nas nasza wyobraźnia. Po muzycznym rysowaniu poszliśmy umyć ręce i zasiedliśmy do stołu. Jedliśmy pyszne grzanki z szynką, serem i pieczarkami. Na stole nie zabrakło zdrowych przekąsek. Do wyboru mieliśmy marchewki, ogórki oraz pomidorki. Znalazł się również deser – ciastko z żurawiną i orzechami.

Po posiłku puściliśmy wodze naszej fantazji, tworząc kolorowe maski karnawałowe. Korzystaliśmy z gotowych wzorów bądź rysowaliśmy samodzielnie własne. Pani Marta przygotowała dla nas dużo materiałów plastycznych, dzięki czemu powstały naprawdę piękne maski.

Na koniec podzieliliśmy się wrażeniami na temat dzisiejszego spotkania. Puściliśmy iskierkę przyjaźni i rozeszliśmy się do swoich domów.

Do zobaczenia!