W ostatnią środę czerwca odbył się Letni Festyn Rodzinny z okazji zakończenia roku szkolnego. Z zachowaniem zalecanych środków ostrożności (oświadczenie o stanie zdrowia, mierzenie temperatury przed wejściem, punkty dezynfekcji) spędziliśmy razem cudowne popołudnie. Przywitał nas dyrektor Hospicjum św. Kamila pan Marek Lewandowski, a potem rozpoczęły się bardzo ciekawe propozycje. Całość prowadziła aktorka Kamila Pietrzak-Polakiewicz. Ona też była autorką wielu zabaw i animacji. Wśród głównych atrakcji festynu były m.in. występ ukraińskiej grupy skupionej wokół Spółdzielni Socjalnej ,,U Babci Nonci” oraz warsztaty bębniarskie prowadzone przez Artura Gerlacha związanego z Fundacją MagnetOffOn. W przerwach między tymi atrakcjami w mniejszych grupach bawiliśmy się na dmuchanym zamku i braliśmy udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, zdobywając kolorowe pieczątki. Do zaliczenia były m.in. stanowisko z hula-hop, bieg z przeszkodami czy gra w klasy. Osoby, które zaliczyły wszystkie konkurencje, otrzymywały super nagrody! Całą zabawę umilały także rozmowy, muzyka, zdjęcia w jaskółkowej foto budce, tworzenie wspólnego malowidła między drzewami oraz pyszne jedzenie. Można było także spotkać się z szefem PTTK Zbigniewem Rudzińskim i popytać o piękne miejsca, które warto odwiedzić podczas wakacji. To był dzień pełen wrażeń! Wszystkim Jaskółkom gratulujemy zakończenia kolejnego roku szkolnego oraz życzymy przyjemnych wakacji.

Za pomoc w organizacji festynu dziękujemy także: pani Edycie Szematowicz z MEGALAND za dmuchany zamek, Fundacji Kota Dziwaka za krzesła, stoły i ławy, przedszkolu nr 32 za gościnność. Dziękujemy również naszym wspaniałym wolontariuszkom.

Letni Festyn Rodzinny został zorganizowany w ramach projektu „Wykluczeni być nie chcemy! Rozwoju i wsparcia potrzebujemy!”, finansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.