Mikołajki, czyli Święto św. Mikołaja, jak co roku obchodzimy 6 grudnia, co wiąże się z patronem święta Mikołajem, który tego dnia świętuje swoje imieniny. Tego dnia w Kościele Katolickim wspominamy św. Mikołaja z Miry.
Grudniowe święto Mikołajki już na dobre zakorzeniło się w polskiej tradycji i zyskało status jednego z ulubionych dni w roku. Szczególnie kochają je dzieci, ale jednak Mikołajki są dniem, w którym świętują wszyscy, łącznie z nami, tymi „dużymi dziećmi”. W Polsce na ten dzień czeka każdy z utęsknieniem. Często w nocy z 5. na 6. dnia grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. To przedsmak świątecznej gorączki i tego, co czeka nas w święta Bożego Narodzenia.
W Mikołajki otrzymujemy od swoich bliskich małe prezenty i upominki. Mogą to być słodycze, zabawki lub inne drobne niespodzianki. Mikołajki to także okazja na to, aby sprawić przyjemność bliskiej nam osobie.
Dział Pobytu Dziennego odwiedził bardzo długo oczekiwany gość. Miał długą, białą brodę, czerwony strój i oczywiście wór z prezentami. To nie mógł być nikt inny jak tylko Św. MIKOŁAJ – rozmowny, wesoły i chętny do wspólnej zabawy. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do nas na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Św. Mikołaj obdarował wszystkich naszych podopiecznych prezentami, a na ich twarzach malował się wielki uśmiech, wielka radość i przejęcie. Święty Mikołaju bardzo ale to bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Kierownik Działu Pobytu Dziennego
Katarzyna Woltman