POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ KOLONIĘ DLA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY JASKÓŁKA!

Od 12 lat przy Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie działa Świetlica dla dzieci osieroconych Jaskółka. To miejsce, gdzie pomoc i wsparcie otrzymują dzieci, których mama lub tata zmarli, głównie w wyniku choroby nowotworowej. W czasie roku szkolnego oferujemy naszym podopiecznym terapię psychologiczną, zajęcia rozwijające różne umiejętności, spotkania z ciekawymi ludźmi, a podczas wakacji od wielu lat organizujemy kolonie. W 2020 roku zorganizowaliśmy kolonię w Świeradowie Zdroju, a w 2021 w Dusznikach Zdroju. W ten sposób rozpoczęliśmy zdobywanie szczytów należących do Korony Gór Polski. Weszliśmy już na 9 szczytów, między innymi na Śnieżkę, Wielką Sowę, Śnieżnik czy Wysoką Kopę. W tym roku od 10 do 20 lipca planujemy pobyt w Krościenku nad Dunajcem. Naszym przewodnikiem po górskich szlakach będzie pan Zbigniew Rudziński z PTTK. Wspólnie chcemy zdobyć kolejnych 6 szczytów, między innymi Babią Górę, Turbacz czy Radziejową. Wielu z naszych podopiecznych nigdy nie było w górach, dla większości z nich może to być jedna z nielicznych okazji, aby doświadczyć pozytywnych emocji, poznać lepiej siebie, pokonać swoje słabości, zintegrować się z rówieśnikami. To również forma wsparcia w żałobie po stracie rodzica. Niestety, na powyższy cel nie otrzymaliśmy finansowego wsparcia, a koszt kolonijnego wyjazdu jest bardzo duży. Chęć pojechania na kolonię zadeklarowało 35 dzieci w wieku od 7 do 18 lat. Koszt noclegów, wyżywienia i transportu wykracza poza możliwości Hospicjum Świętego Kamila, które jest organizacją pożytku publicznego. Stąd też nasza prośba o wsparcie finansowe kolonii dla podopiecznych Świetlicy Jaskółka. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, a stosowne podziękowania umieścimy na stronie internetowej Hospicjum świętego Kamila oraz na Facebooku Hospicjum i Świetlicy Jaskółka. W razie dodatkowych pytań chętnie służymy szczegółowymi informacjami. Numer telefonu do koordynatora Świetlicy Jaskółka: 601592337. Oto numer konta Hospicjum świętego Kamila, na które można dokonywać wpłat. 49 1020 1967 0000 8602 0002 8290 z dopiskiem „Świetlica Jaskółka”