18 grudnia w świetlicy „Jaskółka” był naprawdę wyjątkowy – w końcu idą święta! W związku z tym nie mogło zabraknąć opłatkowego spotkania. Zaczęliśmy punktualnie o godzinie 16.00. Przywitał nas dyrektor hospicjum pan Marek Lewandowski oraz kapelan hospicjum ojciec Piotr. Wysłuchaliśmy fragmentu pisma świętego, krótkiego kazania, a później głos zabrał pan dyrektor, który złożył nam życzenia. Następnie przyszła pora na dzielenie się opłatkiem. Po życzeniach ruszył anielski orszak. Razem z gitarą i Mikołajem poszliśmy na hospicyjny oddział życząc wszystkim pacjentom wszystkiego co najlepsze i śpiewając kolędy. Zostawiliśmy również po sobie ślad w postaci pięknych aniołków. Po powrocie do świetlicy przywitaliśmy prawdziwego Mikołaja! Byli z nim również pomocnicy z Zespołu Szkół w Drezdenku – Julia Malinowska i Bartłomiej Jędrzejczak, który jest także przewodniczącym samorządu uczniowskiego. Pomocnicy przywieźli z sobą część prezentów, o które zadbała cała społeczność drezdeneckiej szkoły – uczniowie, nauczyciele – oraz ludzie dobrej woli. Każdy z nas otrzymał prezent – niektórzy naprawdę ogromny! Szczęśliwi zasiedliśmy do świątecznego stołu. Częstowaliśmy się krokietami, pierogami, barszczem, rybą, ciastami oraz różnymi innymi przysmakami. Wspominaliśmy także naszych bliskich, którzy nie mogli zasiąść z nami przy wigilijnym stole. Bardzo za nimi tęsknimy i zostawimy dla nich symboliczny pusty talerz…. Gdy byliśmy najedzeni, przeszliśmy do niebieskiej sali. Był to czas na zabawę przy akompaniamencie gitar. Szaleństwu nie było końca! Świąteczne spotkania są dla nas bardzo ważne, możemy spędzić ze sobą ten wyjątkowy czas, porozmawiać, wesprzeć się, poczuć wspólnotę…. Teraz musimy być grzeczni, żeby za rok również zawitał do nas Mikołaj. A tymczasem życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Spotkanie świąteczne podopiecznych świetlicy „Jaskółka” zostało zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gorzowie oraz dzięki pomocy Nadleśnictwa Kłodawa i Zespołu Szkół w Drezdenku.

Wielkie podziękowania dla Mikołaja – pana Ludwika Szulca. Dziękujemy!