11 lutego to Światowy Dzień Chorego. W Hospicjum św. Kamila w Gorzowie nie mogliśmy tego dnia pozostawić bez echa.
Podopiecznych naszego hospicjum z kwiatami i życzeniami samych dobrych chwil odwiedzili: zarząd Stowarzyszenia Hospicjum św. Kamila w Gorzowie, Jolanta Gintowt – dyrektor naszej placówki oraz kapelan ks. Piotr Krysztofiak.
Bitwa, w której każdego dnia uczestniczą nasi podopieczni, to taka, z którą przeciętny człowiek by sobie nie poradził. Już to czyni ich zwycięzcami!
W Światowym Dniu Chorego życzymy im siły potrzebnej do kontynuowania tej walki.
Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.