Kolejne spotkanie w świetlicy Jaskółka było wyjątkowe, ponieważ odbyło się tylko w gronie wolontariuszek. Obecne były wolontariuszki młodzieżowe i te nieco starsze. Spotkanie rozpoczęłyśmy od warsztatów kulinarnych. Zrobiłyśmy pyszną, sypaną szarlotkę.

Potem przyszła pora na warsztaty z panią Anitą Łukowiak, która przez wiele lat działała w obszarze organizacji pozarządowych, między innymi kierowała pracą wolontariuszy, a od roku jest kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Santoku. Podczas szkolenia czekały na nas różne zadania. Część z nich dotyczyła wolontariatu, świetlicy Jaskółka, naszych podopiecznych i nas samych. Rozmawialiśmy o cechach i zadaniach wolontariusza, o naszej motywacji, o trudnościach. Jedno z zadań dotyczyło plastycznego przedstawienia obrazu wolontariusza. Chwyciłyśmy za kredki i mazaki. Każdy z narysowanych wolontariuszy miał wielki uśmiech i ciepłe spojrzenie. Potem – przy słodkim poczęstunku – mogłyśmy porozmawiać o naszych zaletach i o tym, czego uczymy się od siebie nawzajem. Na koniec szkolenia przyszła pora na rozdzielenie zadań na festyn rodzinny. Festyn już w najbliższą środę w ogrodzie hospicyjnym. Pełne nowej wiedzy czekamy na kolejne spotkania z panią Anitą.

Szkolenie  wolontariuszy w dniu 19.06.2020  odbyło się w ramach projektu „Wykluczeni być nie chcemy! Rozwoju i wsparcia potrzebujemy!”, finansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.