Podsumowanie wpływów na rzecz Hospicjum z podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2021 wykazało rekordową kwotę 645.257,96 zł. Gros z tych środków (ponad 97%) przekazali na hospicyjne konto gorzowianie, ale darowizny z powyższego tytułu przekazały nam osoby z innych miast – z Drezdenka, z Międzyrzecza, ale i z Poznania, Bydgoszczy i Warszawy.

Nie znana jest jeszcze liczba osób, które w tej specyficznej formie wyraziły swoją solidarność z osobami nieuleczalnie chorymi trafiającymi pod hospicyjną opiekę w tutejszej placówce, jako że nie dotarł jeszcze do Hospicjum raport z Ministerstwa Finansów, ale należy założyć, że – wzorem lat ubiegłych – było to ok. 12.000 osób (sic!)

Za pamięć o naszych podopiecznych, za ten ogromny dar serca, jakiego doświadczyliśmy w tym i w poprzednich latach, za Waszą obecność, wszystkim Państwu, którzy w ten specyficzny, acz potrzebny ze względów egzystencjalnych sposób, wspieracie tę potrzebną ze wszech miar działalność, serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Niech wszystkim Państwu Bóg wynagrodzi Państwa szczodrobliwość.

Tadeusz Iżykowski – Prezes Zarządu

Marek Lewandowski – Dyrektor Hospicjum