„Zostań członkiem wspierającym,” to akcja zapoczątkowana w roku 2011, której cel zawarty został w nazwie akcji. Do tej pory, dzięki tejże akcji, pozyskaliśmy blisko 500 członków o takimże statusie, którzy co miesiąc wpłacają na rzecz tutejszego Hospicjum od 1 zł nawet do 100 zł. Dzięki temu w roku 2019 hospicyjne konto wzbogaciło się o 19 tys. złotych.

Rok 2020 niespodziewanie okazał się rokiem trudnym pod względem przychodów, ponieważ ograniczenia spowodowane koronawirusem zamknęły dostęp do źródeł, z których korzystaliśmy w ubiegłych latach. Spośród stałych pozycji przychodów wypadła zbiórka publiczna. Zniknęły liczne inicjatywy różnych grup (głównie) Gorzowian, ale nie tylko, w postaci festynów i kolacji charytatywnych, czy kiermaszy organizowanych przez placówki szkolne i przedszkolne. Spadły przychody z działalności leczniczej finansowanej przez NFZ. Zamknięty jest do odwołania Dział Pobytu Dziennego, który na dzisiaj generuje tylko koszty.

Nie wiadomo, czy będzie możliwe przeprowadzenie akcji „Pola nadziei”. Liczymy na przychody z 1% od podatku osób fizycznych.

Wszystko to sprawia, że poza ograniczeniem niektórych kosztów, władze Hospicjum postanowiły wrócić do inicjatywy sprzed lat i szerzej rozpropagować ideę członka wspierającego.

Na głównej stronie internetowej www.hospicjum-gorzow.pl znajduje się baner, którym ilustrujemy także niniejszy artykuł. Po kliknięciu na ów baner otwiera się dostęp do deklaracji członkowskiej, którą po pobraniu i wypełnieniu można przesłać elektronicznie na adres hospicjumkamila@wp.pl. Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, po rozpatrzeniu wniosku, nadaje osobie fizycznej lub prawnej (dwa różne formularze) numer członkowski i przesyła właściwą informację nowemu członkowi.

Wystarczy zatem zadeklarować comiesięczną wpłatę, otworzyć zlecenie stałe i w ten sposób wspomóc Hospicjum Św. Kamila.

Liczymy na efekt skali; np. 1000 osób razy 1 zł da kwotę 12 tys. w skali roku. Ale 1000 osób po 2 zł da w skali roku kwotę 24 tysięcy.

Liczymy także na zrozumienie i wsparcie naszych działań w tej właśnie formie.

Marek Lewandowski