Tegoroczna – XVI już – edycja akcji „Pola nadziei,” dedykowana osobom chorym na nieuleczalne choroby w terminalnej ich fazie, dobiegła końca. Wzięło w niej udział ponad 170 różnych podmiotów (  lista uczestników akcji 2021 ) w tym szkoły, przedszkola, parafie, zakłady pracy, instytucje, osoby indywidualne. W ręce wszystkich darczyńców i osób dystrybuujących „cebulki nadziei” trafiło 60.000 sadzonek. Ilość imponująca i – jak się wydaje – wystarczająca do posadzenia dziesiątek okazałych żonkilowych pól tudzież do zażonkilowania… województwa lubuskiego.

My, hospicjanci, jesteśmy przekonani, że wiosna AD 2022 przywita nas słoneczną barwą tych 60.000 żółto kwitnących kwiatów, przypominając o celach akcji, ale i – co w tym miejscu wymaga szczególnego podkreślenia – o tysiącach serc, solidaryzujących się z tymi, którzy nierzadko w wielkim cierpieniu doświadczają duchowego i namacalnego wsparcia ogromnej rzeszy ludzi dobrej woli.

Łączna kwota darowizn, które otrzymaliśmy w ramach akcji to 138 tysięcy złotych. Po odliczeniu kosztów organizacyjnych aż 116 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na pomoc pacjentom wszystkich działów gorzowskiego Hospicjum.

Niezawodnymi partnerami w przeprowadzeniu kampanii byli Właściciele i Pracownicy Centrum Ogrodniczego DAJA, którzy zadbali o to by cebulki były dobrej jakości , docierały na czas, a także znalazły nabywców wśród przedsiębiorców.

Uczestnikom, Partnerom, Darczyńcom za  włożone w akcję „Pola nadziei” serca, za poświęcony czas, za empatię, za inicjatywność, za wolę pomagania, za szczodrobliwość, za wszystkie towarzyszące akcji uśmiechy, jednym słowem – za wszystko, co można nazwać sukcesem akcji – po prostu DZIĘKUJEMY!!!