Wreszcie spotkaliśmy się w „Naszej Jaskółce”! Czekaliśmy na ten moment od wielu tygodni. Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Pamiętamy o maseczkach, dezynfekcji, dystansie.
Na początku każdy opowiedział, co u niego działo się od naszego ostatniego spotkania. Mówiliśmy o spotkaniach świątecznych, o prezentach od Mikołaja, o nauce zdalnej, o ulepionych bałwanach. Mówiliśmy też o tęsknocie za jaskółkowymi spotkaniami i  rozmowami. Nasze grono powiększyło się o nowe osoby – powitaliśmy je serdecznie. Potem nasze wolontariuszki – Asia i Amelia – zachęciły nas do zabawy w imiona. Mogliśmy uczyć się nowych imion i utrwalać znane od dawna. Gry były świetne, śmialiśmy się i byliśmy zdumieni kreatywnością niektórych z nas. Hihi. Były także zdjęcia robione przez Julię. I w ten sposób powstała jaskółkowa galeria.
Potem zrobiliśmy przerwę na przekąskę, a następnie pani psycholog Agnieszka zaproponowała nam, abyśmy przygotowali swoje noworoczne postanowienia. Musieliśmy dokończyć zdania rozpoczynające się od słów „Zacznę…”, ”Przestanę…”, „Nauczę się…”, „Odwiedzę…”, „Przeczytam…”, „Obejrzę…”.  I tak: niektórzy chcą być bardziej aktywni fizycznie, inni chcą nauczyć się gry na ukulele, są osoby, które chcą pojechać w góry albo przeczytać całą serię o Harrym Potterze.
Następnie mieliśmy czas na pogranie w nasze ulubione gry (Dixit, prawo dżungli, monopol). Czas szybko płynie w naszej świetlicy, a więc musieliśmy pożegnać się. Wszyscy ochoczo obiecali, że za tydzień znów się zobaczymy.